Yunanistan Batı Trakya Haber

‘Bulgaristan’dan toprak işçileri için Ormenio sınırı açılsın’

Batı Trakya’nın Kumçiftliği (Orestiada) Belediye Başkanı Vasilis Mavridis, Bulgaristan gelen toprak işçileri için Ormenio sınır kapısının açılmasını istedi.

Mavridis, Vatandaşı Koruma Bakanı, Sağlık Bakanı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na gönderdiği mektupla, tüm sağlık protokollerine uyularak, tarlalarda çalışmak üzere Bulgaristan’dan gelecek toprak işçileri için sırının açılmasını talep etti.

Bölgedeki insan azlığı nedeniyle emek gücü bulamamakta sorun yaşayan üreticilerin, ürünlerini verdikleri tarihte teslim edebilmesi için böyle bir girişimin şart olduğunu belirten Belediye Başkanı, zaten ekonomik olarak zor günler yaşayan bölge adına böyle bir kararın hayati olduğunu vurguladı.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bakan Batı Trakya’da protesto edildi: Pet şişe ve yumurta attılar

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilini ziyaret eden Göç ve Sığınma Bakanı Notis Mitarakis, kendisini protesto etmek için toplanan mülteci karşıtı kalabalığın hışmına uğradı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bulgaristan’da kafe-bar ve restoran çalışanlarından protesto

Bulgaristan’da kafe-bar ve restoran sahipleriyle bu sektörde çalışan işçiler, hükümetin koronavirüs önlemleri kapsamında eğlence-dinlence mekanlarının kapalı kalması kararını protesto ettiler.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da kar yağdı, elektrikler gitti

Batı Trakya’nın Kumçiftliği (Orestiada) ve Dimetoka (Didimotiho) belediyelerine bağlı köylerde elektrik kesintileri vatandaşların isyan etmesine neden oldu.
Devamını oku...