Yunanistan Batı Trakya Haber

Kavala’da pazarcılar siyah bayrak çektiler

Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nin Kavala ilinde halk pazarı satıcıları hükümete tepkilerini tezgâhlarına siyah bayrak asarak gösterdiler.

Kalkınma ve Yatırımlar Bakanlığı’nın hazırladığı yeni yasa düzenlemesi ile halk pazarlarına özel şirketlerin girmesini ve tezgâhların yüzde 5’inin kendilerine sunulmasını protesto eden pazarcılar, bu eylem yöntemini seçtiklerini bildirdiler.

Yeni düzenleme ile tezgâhların her 3 yılda bir açık artırmaya çıkarılacağı, Halk Pazarı Satıcıları Kurumlarının iptal edildiği ve böylece pazarcıların kendi temsilcilerini seçmelerinin engellendiği hatırlatılıyor.

Kavala halk pazarında 20 Şubat Cumartesi günü bu olayı protesto eden ve tezgahlarına siyah bayrak asan pazarcıların, eylemlerini önümüzdeki günlerde de sürdürecekleri bildirildi.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe dahil 5 ilde tv frekansları bugün değişiyor

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ilinde televizyon kanallarının frekanslarının 26 Şubat Cuma günü itibariyle değişeceği duyuruldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kavala’daki bu iki köye korona giremedi

Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nin Kavala ilinde iki küçük köyde, pandeminin başından beri hiçbir koronavirüs vakasına rastlanmadı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Şapçı halk pazarında bu Cuma 47 pazarcı tezgah açacak

Rodop ilinin Maronya-Şapçı (Sapes) Belediyesi, 26 Şubat Cuma günü gerçekleşecek olan Şapçı halk pazarında tezgah açacak olan satıcıların listesini yayınladı.
Devamını oku...