Yunanistan Batı Trakya Haber

Değirmendere köyünden Mustafa Molla Salih 20 yaşında hayata veda etti

Mustafa Molla Salih- Değirmendere Köyü

Batı Trakya’da Kozlukebir (Arriana) Belediyesi’ne bağlı Değirmendere (Darmeni) köyü 20 yaşındaki Mustafa Molla Salih’in vefatıyla kederli bir gün yaşadı.

Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Değirmendere köyünde 20 yaşındaki Mustafa Molla Salih yaşama veda etti. Üniversite öğrencisi olan gencin köyde bulunduğu ve sabah evinde ölü bulunduğu öğrenildi.

Türkiye’deki bir üniversitede ilahiyat fakültesi öğrencisi olan Mustafa Molla’nın naaşının otopsi yapmak üzere Gümülcine Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü kaydedilirken cenazesinin 22 Şubat Pazartesi günü Değirmendere köy mezarlığına defnedileceği belirtildi.

Azınlıkça olarak, genç yaşta vefat eden Mustafa Molla Salih’e Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere yakınlarına ve sevenlerine sabırlar dileriz. 

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kozlukebir tarihinde ilk defa bir kadın Meclis Başkanı seçildi

Kozlukebir (Arriana) Belediyesi Meclis Başkanlığına tarihte ilk defa bir kadın, Rukiye Rızgıç, seçildi. Batı Trakya gibi erkek egemen toplumlarda kadınların ön saflarda yer alması önem taşıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kozlukebir muhtarlarına fotokopi makinesi verildi

Kozlukebir Belediyesi vatandaşlara hızlı ve yerinde hizmet sunabilmek amacıyla bölgedeki muhtarlara çok amaçlı fotokopi cihazı teslim etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kozlukebir ve Maronya-Şapçı’da okullar Çarşamba günü de tatil edildi

Kozlukebir (Arriana) ve Maronya-Şapçı belediyelerine bağlı tüm ilk ve orta öğretim okullarının 17 Şubat Çarşamba günü de sınıflarda eğitimin tatil edilmesine karar verildi.
Devamını oku...