Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Hastanesi’nde entübe hasta sayısı artıyor

İskeçe Hastanesi

Yunanistan’da günlük koronavirüs vakaları sabit olarak 3 binin üzerinde seyretmeye devam ederken, hastanelerde yatak sayısı ise en büyük sorunu oluşturmaya devam ediyor.

Özellikle koronavirüsün yüzlerce hastayı vurduğu son bir haftada, entübe edilen hasta sayısındaki artış endişelendiriyor.

Yapılan açıklamaya göre, Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) hastanesinde koronavirüs tedavisi gören 7 hastanın entübe edilerek yoğun bakıma alındığı vurgulandı.

Kuzey Yunanistan’ın diğer hastanelerinde de durum benzer şekilde seyrederken, Selanik’te (Thessaloniki) entübe edilen koronavirüs hastalarının Papageorgiu Hastanesi’nde 41, AHEPA Hastanesi’nde 37, Papanikolau Hastanesi’nde 33, İppokratio Hastanesi’nde 24, Agios Pavlos Hastanesi’nde 7, Agios Dimitrios Hastanesi’nde 8 ve Askeri Hastane’nde 12 olduğu bildiriliyor.

Kuzey Yunanistan’ın diğer hastanelerinde ise Serez’de 12, Kavala’da 8, Halkidiki 6 ve Veria’da 12 hastanın entübe edildiğinin altı çizildi.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kalfa köyünden Hüseyin Ali Bursa’da koronadan hayatını kaybetti

Aslen Batı Trakya’nın Kalfa köyünden olan ve Bursa’da ticaret hayatını sürdüren Hüseyin Ali adlı genç iş insanı yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 6 ay içinde tüm vatandaşlar aşılanmış olacak

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Genel Sekreteri Marios Themistokleus, Haziran ayına kadar tüm vatandaşların aşılanmasının tamamlanmış olacağını tahmin ettiğini söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da 98 kişiye 300’er evro ceza kesildi

Yunanistan’da polis, sıkı denetimlerine ve sokağa çıkma yasağına (lockdown) uymayanlara ceza yağdırmaya devam ediyor.
Devamını oku...