Yunanistan Batı Trakya Haber

Reklam için arayan şirketi dava etti, 2 bin evro kazandı

Yunanistan’da kampanyalarını duyurmak üzere tekrar tekrar kedisine telefon eden şirketi dava eden adam 2 bin evro tazminat kazandı.

Özellikle çalışma saatlerinde kendisine telefon edilmesinin kendisini işinden alıkoyduğunu söyleyen adamın, şirkete kendisini rahatsız etmemeleri yönünde sözlü ve yazılı uyarıda bulunduğu kaydedildi.

Buna rağmen şirket her yeni kampanyada kendisine reklam amaçlı telefon edince yargıya başvuran adam, kendisine “ruhsal gerginlik ve şahsi ve mesleki zaman kaybı” yaşatıldığı gerekçesiyle 5 bin evro talep etti.

Görüşülen dava sonucu mahkeme adamın talebilini kabul ederken, sadece para miktarını 5 değil 2 bin evro olarak belirledi.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 6 ay içinde tüm vatandaşlar aşılanmış olacak

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Genel Sekreteri Marios Themistokleus, Haziran ayına kadar tüm vatandaşların aşılanmasının tamamlanmış olacağını tahmin ettiğini söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da 98 kişiye 300’er evro ceza kesildi

Yunanistan’da polis, sıkı denetimlerine ve sokağa çıkma yasağına (lockdown) uymayanlara ceza yağdırmaya devam ediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da oyuncakçılar, çiçekçiler ve berberler ne zaman açılacak?

Yunanistan Kalkınma ve Yatırımlar Bakanı Adonis Georgiadis, 7 Aralık’ta açılacak olan mevsimlik eşya satan mağazalardan sonra, oyuncakçılar, çiçekçiler ve berberlerin açılacağını duyurdu.
Devamını oku...