Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da dün başlayan yangın hâlâ söndürülemiyor

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilinde, Sofulu (Sufli) yakınlarında dün akşam saatlerinde çıkan yangın hâlâ söndürülemiyor.

Bir ara alevlerin 20 metreyi geçtiği ve görenleri korkutan yangını söndürme çabaları 31 itfaiye eri ve 11 itfaiye aracının katılımıyla başlamıştı.

Bir derede çıkan ve ormanlık alana sıçrayan yangının söndürülme çabaları esnasında bir itfaiye eri de solunum problemleriyle hastaneye kaldırılmıştı.

Takviyelerle birlikte itfaiye ekiplerinin sayısı 61’e, itfaiye araçlarının sayısı 24’e, yerden müdahale eden yaya takımlarının sayısı 4’e çıkarılırken, sabah 09:00 sularında yangının kontrol altına alındığı haberi geldi.

11:30 üzeri ise yeni bir alevlenme oluşması sonrası Ericson itfaiye helikopterleriyle havadan müdahale edilirken, yangın söndürme çalışmalarının an itibarıyle devam ettiği ve dereyi aşıp köye sıçramaması için itfaiye ekiplerinin seferber olduğu kaydediliyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hemetli Okul Müdürü: Başta Yunan Ordusu olmak üzere bizi unutmayan tüm bağışçılar sağ olsun

Batı Trakya’nın Rodop iline bağlı Hemetli (Organi) köyünde yeni eğitim yılı maske ve Yunan Ordusu’nun bölgedeki 4. Kolordusu’nun hediyeleriyle başladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Türk sınırına Amerika’da kullanılan ses ‘silahları’ getiriyor

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilindeki Yunan-Türk sınırında Yunan polisi, göçmen-mülteci geçişlerini engellemek için Amerika’da Trump hükümetinin siyah göstericilere karşı kullandığı ses “silahlarıyla” donatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de Batı Nil Virüsü vakaları 8’i aştı

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ilinde kaydedilen Batı Nil Virüsü vakalarının 9’a yükseldiği bildirildi.
Devamını oku...