Yunanistan Batı Trakya Haber

Miçotakis: Gerekirse ilk korona aşısını ben olacağım

Başbakan Kiryakos Miçotakis, Selanik’te (Thessaloniki) gerçekleştirdiği basın toplantısı çerçevesinde koronavirüs aşısı sorularını da yanıtladı.

En kısa süre içerisinde bir değil, birçok aşının halkın hizmetine sunulacağını ve bunların güvenli ve son derece sonuç verici aşılar olduğunu dile getiren Miçotakis, iyimser olduğunu söyledi.

Aşının tüm Yunan vatandaşları için bedava olacağını bildiren Başbakan, “Tabii burada asıl sorunumuz şu, Yunan vatandaşlarını aşı olmaya nasıl ikna edeceğiz” dedi.

Aşının son derece güvenli olacağını ve kamuoyunun bu konuda doğru bilgilendirilmesi gerektiğini bildiren Miçotakis, gerekirse örnek olması için ilk aşıyı kendisinin ve ailesinin olacağını duyurdu.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis oğlunun Batı Trakya’daki yemin törenine gelecek mi?

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, askerliğini Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilinin Dedeağaç (Alexandroupoli) şehrinde yapmakta olan oğlu Konstandinos’un Cumartesi günü gerçekleşecek olan yemin törenine katılmayacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Alman Başkonsolos’tan İskeçe’ye ziyaret

Almanya Selanik (Thessaloniki) Başkonsolosu Sibylla Bendig, 17 Eylül Perşembe günü İskeçe (Xanthi) Belediyesi’ne bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik'in merkezinde canlı yılan görüldü - Video

Selanik şehrinin merkezinde cumartesi günü yoldan geçenler tuhaf bir manzarayla karşı karşıya kaldılar. Caddenin ortasında canlı yılan vardı.
Devamını oku...