Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli kafe-bar işletmecileri kepenk indirmeyeceklerini duyurdular

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) şehrindeki eğlence/dinlence mekanları sahipleri, Yunanistan Tüketiciler İçin Eğlence ve Dinlence İşletmeleri Derneği’nin (PASKKEDI) kepenk indirme çağrısına uymayacaklarını bildirdiler.

PASKKEDI, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemlerin sektörü ciddi hasara uğrattığı ve diğer sektörlere kıyasla hasarın devlet tarafından karşılanmadığını belirterek, ülke genelinde üyelerini 16 Eylül’den 22 Eylül’e kadar kepenk indirmeye davet etti.

Ancak İskeçe’deki işletmeler, bu eyleme katılmayacaklarını, çünkü kendilerinin PASKKEDI üyesi değil İskeçe Esnaf ve Zanaatkârlar Fedarasyonu (OEBEX) ve dolayısıyla Yunanistan Restoran ve İlgili Meslekler İşletmecileri Federasyonu (POESE) üyesi olduklarını bildiriyorlar.

Şimdilik sükunetini koruyan İskeçeli işletme sahiplerinin önümüzdeki günlerde eyleme geçip geçmeyecekleri ise merak konusu.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kozlukebir’de aşılama merkezleri kurulacak mı?

Batı Trakya’nın Rodop iline bağlı Kozlukebir (Arriana) Belediyesi’nde ilk başlarda ilan edilen aşılama merkezlerinin kurulmaması tepkilere neden oluyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İllerarası seyahat yasağı kalkıyor: Adalara veya şehirlere nasıl gidilecek?

Yunanistan’da gözler hükümetin 12 Mayıs Çarşamba günü yapacağı yeni gevşetme önlemlerine dikilmiş durumda.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da 15 yaşındaki kız sahilde yaralandı

Batı Trakya’nın Evros iline bağlı Dedeağaç’ta (Alexandroupoli) yükseklikten denize atlayan 15 yaşındaki kız öğrenci bacağını kırdı.
Devamını oku...