Patlıcan sapı suyunun hemoroide faydası: Aç karnına suyunu için - Azınlıkça
Yaşam

Patlıcan sapı suyunun hemoroide faydası: Aç karnına suyunu için

Patlıcanın kendinden çok saplarının da sağlığımız için oldukça faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Hemen hemen bir çoğumuz patlıcanın saplarını ayıklayıp çöpe atıyoruz. Ancak patlıcan sapının faydalarını öğrenince pişman olabilirsiniz.

Hemoroid giderek yaygınlaşan ve gününüzün korkulu hastalığı haline geldi. İlaç , ameliyat , lazer gibi farklı tedavi yöntemleri mevcut. Ancak bu yollara başvurmadan evinizde doğal yöntem ile basurdan kurtulmak mümkün .

Patlıcan Sapı suyu için malzemeler:

– 5 adet patlıcan sapı
– 5 bardak içme suyu

İlk olarak patlıcanların yeşil sap kısımlarını kesin. Daha sonra iyice yıkayın. Ve tencereye suyun içerisine atın. Son olarak suyun içerisinde kaynatın. 

Kaynayan tencerenin kapağını kapatalım. Ve kısık ateşte yarım saat kaynatın. Bu sürede asla tencerenin kapağını açmayın. Soğutun ve ardından kapağını açın içinden patlıcan saplarını alın. Elde edilen bu suyu buzdolabına koyabilirsiniz.

Sabah ve akşam olmak üzerine günde 2 şer defa aç karnına bir bardak için. 5 gün boyunca bu kürü kullanabilirsiniz.

Patlıcan kürünün etkisini görebilmek için, kürü uyguladığınız zaman sürecinde basuru tetikleyen ve zarar veren bazı besin ögelerinden uzak durmanız da fayda vardır. Bunlar turşu, yağlı kızartmalar, hazırlanmış ve dondurulmuş paket gıdalar, hazır yiyecekler,domates, acı biber, cips ve sirke gibi basur’un çıkmasına neden olan yiyeceklerdir.

Herhangi bir yan etki görülmemesine karşı bir beslenme uzmanına da danışabilirsiniz.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.