Korona yardım parasıyla Lamborghini satın aldı - Azınlıkça
Yaşam

Korona yardım parasıyla Lamborghini satın aldı

Küresel koronavirüs Kovid-19 salgını nedeniyle zor durumdaki vatandaşlarına devletlerin sağladığı yardım paralarını bazı uyanıklar fırsat bilerek işi dolandırıcılığa kadar getirdiler.

ABD’nin Teksas eyaletinde bir adam devleti dolandırarak sahte beyanla 1,6 milyon dolardan fazla korona yardım kredisi almayı başardı.

Bu kadar çok parayı alınca ne yapacağını şaşıran adam en lüks spor arabalardan biri olan Lamborghini satın aldı ve lüks eşyalara parayı saçmaya devam etti. 

Adamın kısa sürede süper aşırı lüks Lamborghini marka araba satın alması, maliye müfettişlerinin dikkatini çekince gerçek ortaya çıktı.

1.6 milyon dolar korona yardım kredileri alan adam dolandırıcılık suçundan dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı.

ABD Adalet Bakanlığından yapılan açıklamada ise, Teksaslı 30 yaşındaki Lee Price’ın Kovid-19 salgını nedeniyle dağıtılan yardımlarda dolandırıcılık ve kara para aklamadan suçlu bulunduğu ifade edildi.

Lee’nin Kovid-19 fonundan vergi kayıtlarında sahtecilik yaparak 1,6 milyon dolar kredi çektiği, bununla da Lamborghini Urus, Ford F-350 tipi kamyonet ve Rolex saat gibi kendine pahalı eşyalar satın aldığı belirtildi.

Hakkındaki suçlamaları kabul eden Lee 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Açıklamada, Lee’nin çektiği 1,6 milyon dolar kredinin 700 bin dolarına da el konulduğu kaydedildi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Miçotakis Beyaz Saray’da: ‘Yunanistan geri döndü’

ABD’yi ziyaret eden Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Beyaz Saray’da yaptığı konuşmasında çok yönlü mesajlar verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Miçotakis Amerika’ya gitti: Gündem Türkiye ve enerji krizi

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 16 Mayıs Pazartesi günü öğle saatlerinde, Beyaz Saray’da ABD Başkanı Joe Biden ile görüşecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çipras: Biz Ukrayna’ya silah yolluyoruz, ABD Türkiye’ye F-16

Yunanistan’da anamuhalefetteki SYRIZA partisi lideri Aleksis Çipras, ABD ile yapılan Savunma Anlaşması oylamasında, hükümete yüklendi.
Devamını oku...