Korona tat ve koku almayı tamamen yok eder mi? Acı biber yiyerek denedi - Azınlıkça
Yaşam

Korona tat ve koku almayı tamamen yok eder mi? Acı biber yiyerek denedi


Küresel koronavirüs salgını ile ilgili bilinen en büyük yan etkilerden bir tanesi virüse yakalananların tat ve koku almayı kaybetmeleri oluyor. Peki korona hastaları tat ve koku almayı tamamen kaybediyor mu?

İngiliz ragbi yıldızı Joe Marler, corona virüse yakalananların üçte ikisinde görülen koku ve tat alma problemlerini test eden bir meydan okumaya imza attı. Marler, canlı yayında acı biber yedi, tat kaybının tamamen oluşup oluşmadığını ölçtü.

Corona virüsüne yakalananların en sık karşılaştığı sorunlardan birisi de kuşkusuz tat ve koku kaybı. Bu sorun bazen o kadar süre devam ediyor ki, kişiler bir daha hiç tat alamayacaklarını düşünüp, umutsuzluğa kapılabiliyor.

İngiliz ragbi yıldızı Joe Marler, ilginç bir meydan okumayla Covid-19’un neden olduğu tat ve koku kaybını test etti. Covid-19 testi pozitif çıkan Marler, acı biber yiyerek tat alma duyusunu tamamen kaybedip kaybetmediğini ölçtü. Marler, cüretkar ve bazıları için de aptalca olan mücadelesi sırasında bunu denemenin sonuçlarını yaşadı.

Marler bir video yayımlayarak acı biberin etki edip etmeyeceğini test etti. Ragbi yıldızı, acı biberden büyük bir ısırık aldıktan sonra, tadını alamadığını, ancak kısa sürede alabildiğini itiraf etti. Marler, ilk ısırığında tepki vermese de daha sonra biberin acısıyla gözleri yaşardı ve içeriye koştu.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Drama Mitropoliti: Aşılanmayı reddeden papazların maaşları kesilsin

Drama Metropoliti aşı vurdurmayan rahiplere sert saldırı başlattı. Metropolit aşısız rahiplerin maaşlarının kesilmesini istedi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Korona olan mitropolit, hastaneye yatmayı kabul etmiyor

Yunanistan’da Etolia ve Akarnania Metropoliti Kosmas, koronavirüse yakalanması ve ağır hastalanmasına rağmen hastaneye kaldırılmayı reddediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da neden günde 80-90 kişi koronavirüsten ölüyor? Bakan ne dedi?

Yunanistan Devlet Bakanı Akis Skerços, Kathimerini gazetesinde yayınlanan makalesiyle Yunanistan’da koronavirüs kaynaklı ölümlerin neden günde 80-90’a ulaştığını anlattı.
Devamını oku...