Korona bu sefer sırtlanlarda görüldü - Azınlıkça
Yaşam

Korona bu sefer sırtlanlarda görüldü

Tüm dünyayı saran ve bir yılı aşkın süredir insanlığa çektiren koronavirüs Kovid-19’a Amerika’daki bir hayvanat bahçesinde yaşayan iki sırtlanın yakalandığı ortaya çıktı.

ABD’nin Denver eyaletinde bir hayvanat bahçesinde iki sırtlanın Covid-19 testi pozitif çıktı. Bu, dünya genelinde sırtlanlarda görülen ilk Kovid-19 vakaları oldu.

Hayvanat bahçesinde aslanların bazılarının hastalanmasının ardından çeşitli hayvan türlerine test yapıldığı bildirildi. Sırtlanlardan alınan testlerin Colorado Eyalet Üniversitesi’nde yapılan incelemeler sonucu pozitif çıktığı ve sonuçların ulusal laboratuvarda doğrulandığı belirtildi.

2 sırtlanın yanı sıra hayvanat bahçesindeki 11 aslan ve 2 kaplanın da testinin pozitif çıktığı kaydedildi.

Hayvanat bahçesi tarafından yapılan açıklamada, “Sırtlanlar güçlü, dayanaklı hayvanlar olmalarıyla bilinirler. Şarbon, kuduz ve köpek hastalıklarına bağışıklıkları vardır. Şu anda iyi durumdalar, tamamen sağlıklarına kavuşmalarını bekliyoruz” denildi.

Hastalanan iki sırtlan olan 22 yaşındaki Ngozi ve 23 yaşındaki Kibo’da hafif bitkinlik, burun akıntısı ve öksürük gibi hafif semptomlar görüldüğü aktarıldı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç limanına 73 helikopter ve 995 askeri teçhizat daha geliyor

ABD’nin Yunanistan ile varılan 5 yıllık savunma anlaşması çerçevesinde üs kurma kararı aldığı Dedeağaç (Alexandroupolis) kentine askeri sevkiyatı sürüyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Drama Mitropoliti: Aşılanmayı reddeden papazların maaşları kesilsin

Drama Metropoliti aşı vurdurmayan rahiplere sert saldırı başlattı. Metropolit aşısız rahiplerin maaşlarının kesilmesini istedi.
Devamını oku...
Yaşam

Korona yardım parasıyla Lamborghini satın aldı

Küresel koronavirüs Kovid-19 salgını nedeniyle zor durumdaki vatandaşlarına devletlerin sağladığı yardım paralarını bazı uyanıklar fırsat bilerek işi dolandırıcılığa kadar getirdiler.
Devamını oku...