DSÖ: Şubata kadar Avrupa'da yarım milyon Kovid-19 kaynaklı ölüm görülebilir - Azınlıkça
Yaşam

DSÖ: Şubata kadar Avrupa’da yarım milyon Kovid-19 kaynaklı ölüm görülebilir

Koronavirüs salgınında kötü senaryolar tekrar gündeme geliyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Avrupa’daki üst düzey yetkilisi, kıtanın tekrardan Koronavirüs pandemisinin merkez üssü olduğunu ve Şubat ayına kadar yarım milyon Kovid-19 ölümü daha görülebileceğini iddia etti.

DSÖ Avrupa bölge ofisi başkanı Hans Kluge, düzenlediği basın toplantısında, “Avrupa bölgesindeki 53 ülkede mevcut bulaşma hızı ciddi endişe verici” dedi. DSÖ verilerine göre, Kovid-19 hastalarının hastaneye yatışları sadece bir hafta içinde iki kattan fazla arttı.

Kluge, daha bulaşıcı Delta varyantı nedeniyle rekor seviyelere yaklaşan vakalarla Avrupa’nın bir yıl önce olduğu gibi Covid-19 pandemisinin merkez üssü haline geldiğini belirterek, “Aradaki fark, daha fazlasını bildiğimiz ve daha fazlasını yapabileceğimizdir” dedi.

Ancak, sağlık görevlilerinin virüsle mücadelede edindiği deneyime rağmen, güvenilir tahminlerde, kıtada 1 Şubat’a kadar yarım milyon Covid-19 ölümü daha görülebileceği iddia ediliyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Drama Mitropoliti: Aşılanmayı reddeden papazların maaşları kesilsin

Drama Metropoliti aşı vurdurmayan rahiplere sert saldırı başlattı. Metropolit aşısız rahiplerin maaşlarının kesilmesini istedi.
Devamını oku...
Yaşam

Korona yardım parasıyla Lamborghini satın aldı

Küresel koronavirüs Kovid-19 salgını nedeniyle zor durumdaki vatandaşlarına devletlerin sağladığı yardım paralarını bazı uyanıklar fırsat bilerek işi dolandırıcılığa kadar getirdiler.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Korona olan mitropolit, hastaneye yatmayı kabul etmiyor

Yunanistan’da Etolia ve Akarnania Metropoliti Kosmas, koronavirüse yakalanması ve ağır hastalanmasına rağmen hastaneye kaldırılmayı reddediyor.
Devamını oku...