Tüm korona yasaklarının kalktığı Danimarka'da 50 bin kişilik stadyum konseri düzenlendi - Azınlıkça
Yaşam

Tüm korona yasaklarının kalktığı Danimarka’da 50 bin kişilik stadyum konseri düzenlendi

Görsel arşivden kullanılmıştır.

Danimarka’da Kovid-19 önlemlerinin tamamen kaldırıldığı gün Parken Stadyumu’nda dev konser gerçekleştirildi. Konsere yaklaşık 50 bin kişi katıldı.

Danimarkalı post-punk grubu The Mindsof 99 konseri Avrupa’da ilk tam kapanmaların ardından yapılan en büyük stadyum konseri olma özelliğini taşıdı.

Bir buçuk yıl önce tüm biletleri tükenen konser, pandemi nedeniyle ertelenmek zorunda kalmıştı. Organizatör Live Nation, konserin ülkede yasakların kaldırılmasının bir gün sonrasına denk gelmesinin tamamen şans olduğunu ve bunun bir anlamda kutlamaya dönüştüğünü açıkladı.

Euronews’in haberine göre, grubun solisti Niels Brandt geçen yılki ertelemenin kendileri için ilk başta çok kötü olduğunu ama şimdi bunun telafi edildiğini hatta daha iyi olduğunu belirterek ” Danimarka’nın yeniden açıldığı gün buradayız. Yeni bir rekor kırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Danimarka geçen hafta tüm koronavirüs önlemlerini kaldıran ilk AB ülkesi oldu. Ülkede nüfusun yüzde 80’inin aşılandığı açıklandı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 1100 vaka 24 ölüm 337 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Eylül Pazar günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 1.100 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Norveç de tüm korona yasaklarını kaldırdı

Danimarka’nın ardından Norveç de Kovid-19 salgınının tamamen kontrol altına alındığını ve bu nedenle ülkede ütün yasakların kaldırıldığını duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan araştırması: Pfizer ile tam aşılamadan sonra 6 ay antikor yeterli düzeyde kalıyor

Koronavirüs salgınına karşı Yunan hükümetinin aşılanma kampanyası sürerken, aşı vurdurmayanların ise hayatını zorlaştıran ve para ödemelerini sağlayan kurallar artarak devam ediyor.
Devamını oku...