Yaşam

Instagram’dan yeni özellik: Konuştuğunu yazıya dökecek

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram, hikaye (Stroies) olarak adlandırılan bölümünde konuştuğunuzu yazıya dökmeye yarayacak yeni bir özellik ekleyeceğini açıkladı.

Şu anda beta uygulama üzerinden test edilen özellik sayesinde Instagram kullanıcıları hikaye (Stories) kısmına fotoğraf veya video yüklerken söylediklerini ekranda otomatik yazıya çevirebilecekler.

Instagram’ın sosyal medya danışmanı Matt Navarra kişisel Instagram Stories bölümünde yeni özelliği denediği bir hikaye paylaşarak gelişmeyi duyurdu.

Navarra ayrıca özelliğin nasıl kullanılacağını da gösterdi. Hikayenin paylaşılacağı ekranda çıkan “Captions” CC’ butonuna tıkladığınızda uygulama, sesinizi metne dönüştürecek.

Bilindiği üzere YouTube’da da uzun süredir  konuşulanları otomatik yazıya çevirme özelliğini kullanıyor. Aynı özelliğin Twitter ve Zoom’a da geleceği söyleniyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

Instagram’da silinen fotoğraflarla ilgili yeni özellik geldi

Fotoğraf paylaşım uygulamaları arasında dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından Instagram yeni özelliğini kullanıcılara duyurdu.
Devamını oku...