Yaşam

Instagram’da silinen fotoğraflarla ilgili yeni özellik geldi

Fotoğraf paylaşım uygulamaları arasında dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından Instagram yeni özelliğini kullanıcılara duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde web sürümü için yeni bir tasarım yayınlayan Instagram, şimdi de “Yakın zaman önce silinenler” isimli bir özellik getirdi.

Platforma gelen bu yeni özellikle birlikte, uygulamada 30 gün öncesine kadar silinen post, hikaye gibi paylaşımlar kurtarılabilecek.

Bu özelliğin getirilmesinin ardındaki en büyük nedenin hack saldırıları olduğunu açıklayan Instagram, siz silseniz dahi tüm paylaşımlarını 30 gün boyunca sunucularında tutmaya devam edecek.

Kullanıcılar eğer gönderilerini kalıcı olarak silmek isterlerse kısa mesaj veya e-posta ile hesap sahibi olduklarını onaylamak durumunda kalacaklar.

Eğer birisi hesabınıza girip tüm paylaşımlarınızı silerse, siz hesabı geri aldığınızda bu silinen paylaşımları kolaylıkla geri alabileceksiniz.

Eğer sizler de bu özelliği kullanmak istiyorsanız, özelliğin yakın zamanda tüm hesaplara geleceğini söyleyelim. Özelliğin sizde olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, Ayarlar > Hesap > Son Silinmiş’e tıklayın. Bu adımları uygulayarak sizler de daha önce sildiğiniz gönderilere ulaşabilirsiniz.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.