Yaşam

AstraZeneca korona aşısı denemelerine yeniden başladı

Koronavirüse karşı geliştirdikleri aşıyı kullanan bir kişide beklenmedik reaksiyon gelişmesi nedeniyle denemelerini durduran AstraZeneca ilaç firması denemelere yeniden başladığını açıkladı.

AstraZeneca ilaç firması ve Oxford Üniversitesi tarafından üretilen koronavirüs aşısı için klinik denemelerin yeniden başladığı duyuruldu.

İlaç şirketi tarafından 12 Eylül Cumartesi günü yapılan açıklamada, aşı denemeleri için İngiltere Sağlık Düzenleme Dairesi (MHRA) tarafından “yeşil ışık” verildiğini ve denemelerin devam etmesinin artık güvenli olduğuna vurgu yapıldı

İlaç şirketi AstraZeneca geçtiğimiz Salı günü, aşıyı kullanan bir kişide açıklanamayan reaksiyonlar nedeniyle Kovid-19’a karşı ürettikleri aşının demelerini askıya aldıklarını açıklamıştı. 

İlaç şirketi yetkilileri koronaya karşı ürettikleri aşının insanlarda işe yarayıp yaramayacağını sene sonuna varmadan önce belli olacağını söylüyorlar.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Miçotakis: Gerekirse ilk korona aşısını ben olacağım

Başbakan Kiryakos Miçotakis, Selanik’te (Thessaloniki) gerçekleştirdiği basın toplantısı çerçevesinde koronavirüs aşısı sorularını da yanıtladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'ın da talip olduğu korona aşısında denemeler durdu

Koronavirüs aşısı ile ilgili Avrupa’dan olumsuz bir haber geldi. AB ülkelerinin sipariş bile verdiği Astrazeneca ilaç şirketi denemelerini durdurmak zorunda kaldı.
Devamını oku...
Yaşam

Rusya: Dünyanın ilk koronavirüs aşısı dolaşıma girdi

Kovid-19 pandemisi karşısında koronavirüs aşısı çalışmaları devam ederken Rusya ürettikleri ilk aşının piyasada dolaşıma girdiğini duyurdu.
Devamını oku...