AstraZeneca korona aşısı denemelerine yeniden başladı | Azınlıkça
Yaşam

AstraZeneca korona aşısı denemelerine yeniden başladı

Koronavirüse karşı geliştirdikleri aşıyı kullanan bir kişide beklenmedik reaksiyon gelişmesi nedeniyle denemelerini durduran AstraZeneca ilaç firması denemelere yeniden başladığını açıkladı.

AstraZeneca ilaç firması ve Oxford Üniversitesi tarafından üretilen koronavirüs aşısı için klinik denemelerin yeniden başladığı duyuruldu.

İlaç şirketi tarafından 12 Eylül Cumartesi günü yapılan açıklamada, aşı denemeleri için İngiltere Sağlık Düzenleme Dairesi (MHRA) tarafından “yeşil ışık” verildiğini ve denemelerin devam etmesinin artık güvenli olduğuna vurgu yapıldı

İlaç şirketi AstraZeneca geçtiğimiz Salı günü, aşıyı kullanan bir kişide açıklanamayan reaksiyonlar nedeniyle Kovid-19’a karşı ürettikleri aşının demelerini askıya aldıklarını açıklamıştı. 

İlaç şirketi yetkilileri koronaya karşı ürettikleri aşının insanlarda işe yarayıp yaramayacağını sene sonuna varmadan önce belli olacağını söylüyorlar.

http://azinlikcam.net/yunanistan-bati-trakya-haber/item/34537-yunanistanin-da-talip-oldugu-korona-asisinda-denemeler-durdu

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Papaz ‘aşılanın’ dedi, kavga çıktı

Yunanistan’ın Zakinthos adasının Pigadakia bölgesindeki panayırda, papazın pandemi ile ilgili sözlerinden sonra gerginlik yaşandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Üçüncü doz ne zaman ve kimlere vurulacak?

Yunanistan’da koronavirüs aşısının üçüncü dozunun vurulup vurulmayacağı tartışması sürerken, uzmanların Ağustos ayı içerisinde karara varması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Durum dramatik: İlk doz aşı randevularında sert düşüş yaşanıyor

Yunanistan’da koronavirüs vakalarının sıçraması ve yetkililerin aşı çağrısı yapmasına rağmen, vatandaşlar çağrılara kulak asmıyor.
Devamını oku...