AstraZeneca korona aşısı denemelerine yeniden başladı - Azınlıkça
Yaşam

AstraZeneca korona aşısı denemelerine yeniden başladı

Koronavirüse karşı geliştirdikleri aşıyı kullanan bir kişide beklenmedik reaksiyon gelişmesi nedeniyle denemelerini durduran AstraZeneca ilaç firması denemelere yeniden başladığını açıkladı.

AstraZeneca ilaç firması ve Oxford Üniversitesi tarafından üretilen koronavirüs aşısı için klinik denemelerin yeniden başladığı duyuruldu.

İlaç şirketi tarafından 12 Eylül Cumartesi günü yapılan açıklamada, aşı denemeleri için İngiltere Sağlık Düzenleme Dairesi (MHRA) tarafından “yeşil ışık” verildiğini ve denemelerin devam etmesinin artık güvenli olduğuna vurgu yapıldı

İlaç şirketi AstraZeneca geçtiğimiz Salı günü, aşıyı kullanan bir kişide açıklanamayan reaksiyonlar nedeniyle Kovid-19’a karşı ürettikleri aşının demelerini askıya aldıklarını açıklamıştı. 

İlaç şirketi yetkilileri koronaya karşı ürettikleri aşının insanlarda işe yarayıp yaramayacağını sene sonuna varmadan önce belli olacağını söylüyorlar.

http://azinlikcam.net/yunanistan-bati-trakya-haber/item/34537-yunanistanin-da-talip-oldugu-korona-asisinda-denemeler-durdu

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Güncellenmiş korona aşılarıyla aşılamalar bugün başladı

Yunanistan’da Omikron 4 ve 5 varyantlarına karşı da koruyan güncellenmiş koronavirüs aşılarıyla aşılamalar 3 Ekim Pazartesi itibariyle başladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Güncellenmiş korona aşılarıyla aşılamalar başlıyor

Yunanistan’da Omikron varyantına karşı da koruyan yeni güncellenmiş aşılarla aşılamalar 14 Eylül Çarşamba günü başlıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Omikron aşıları Yunanistan’a geldi: Ne zaman vurduracağız?

Omikron varyantına karşı da koruyan güncellenmiş koronavirüs aşıları Yunanistan’a gelmiş bulunuyor.
Devamını oku...