Batı Trakya'da Tren Seferlerinin Yeniden Başlaması İçin Topsidis ve Staykuras Arasında Görüşme - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da Tren Seferlerinin Yeniden Başlaması İçin Topsidis ve Staykuras Arasında Görüşme

Batı Trakya’nın demiryolu ulaşımının geleceği, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristodoulos Topsidis ile Yunanistan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Hristos Staykuras arasındaki görüşmeyle yeni bir boyut kazandı.

Tahmini okuma süresi 1 dakika

Perşembe günü yapılan bu kritik buluşmada, bölgenin demiryolu ağının yeniden canlandırılması için somut adımlar atılması kararlaştırıldı.

Eyalet Başkanı Topsidis’e göre, Bakan Staykuras önümüzdeki iki yıl içinde bölgenin demiryolu ağının geri kalan bölümlerle bağlantısının kesilmesi sorununun çözüleceğine dair güvence verdi. Bu süre zarfında yolcuların otobüsle taşınması gibi geçici çözümler uygulanacak.

Ayrıca, Bakan Staykuras, Selanik – Dedeağaç hattındaki demiryolu çalışmalarının önümüzdeki beş yıl içinde tamamlanacağını söyledi.

“Bizim için, vatandaşlar ve ürünlerin ekonomik bir şekilde taşınmasını sağlayan trenle ulaşım büyük bir önem taşıyor,” diyen Topsidis, bölge yönetiminin Bakan Staykuras’ın verdiği sözleri yerine getirmesi için gereken tüm çabaları sarf edeceğini belirtti.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'da Kaç Hasta Ameliyat Sırası Bekliyor?

Yunanistan genelinde 100 binden fazla hastanın ameliyat için sıra beklemesi, sağlık sistemindeki derin sorunları gözler önüne seriyor. Batı Trakya’da ameliyat olabilmek için sıra bekleyen hasta sayısı ise 12 bin 684.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Evros'taki Yunan Radyo İstasyonu Sahipleri Yunan-Türk Frekansları Arasındaki Karışıklığa Çözüm İstedi

Batı Trakya’nın Evros ilinde, Yunan ve Türk radyo frekanslarının karışması nedeniyle Yunan yerel radyo istasyonu sahipleri, Yunanistan Dijital Reform Bakanı Dimitris Papastergiu’ya başvurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya Çiftçilerinden Kipi Sınır Kapısı'nda 4 Saatlik Barikat

Batı Trakya’nın Evros ilçesinde çiftçiler, Yunanistan genelindeki protesto hareketine güçlü bir katılım göstererek, Türkiye ile Yunanistan arasındaki geçiş noktalarından Kipi Sınır Kapısı’nı dört saat süreyle trafiğe kapatma kararı aldı.
Devamını oku...