Drama'da Göz Kamaştıran Kuzey Işıkları: Görsel Şölen - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Drama’da Göz Kamaştıran Kuzey Işıkları: Görsel Şölen

Drama, Kuzey Işıkları‘nın etkileyici bir gösterisine tanıklık etti. Cuma sabahı Drama sakinleri, gökyüzünde dans eden renklerin muhteşem manzarasına şahit oldular. Bu doğa olayı, görenleri büyüledi ve unutulmaz anlar yaşattı.

Tahmini okuma süresi 1 dakika

Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nin raporlarına göre, Dünya’da yaşanan güçlü bir jeomanyetik fırtına, Kuzey Işıkları‘nın Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde nadiren görülebilecek şekilde belirmesine yol açtı. Bu olay, Yunanistan‘ın kuzey bölgelerinde, özellikle Drama’da, gökyüzünü inanılmaz renklere büründü.

Kuzey Işıkları, Kasım ayının başlarında da benzer bir şekilde kuzey Yunanistan’ı ziyaret etmiş ve gökyüzünü kırmızıya boyamıştı. Bu doğa harikası, Yunanistan dışında ABD’nin Dakota eyaletinde de gözlemlendi ve orada da izleyenleri hayran bıraktı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Koyun ve Keçi Sütü Fiyatlarında Düşüş Var mı? Sektördeki Usulsüzlükler Mercek Altında

Yunanistan’da koyun ve keçi sütü üreticileri, son dört yıl boyunca (2020-2023), fiyatlarında kısmi düşüşler yaşadı. Bazı bölgelerde üretici fiyatlarının, genel ortalamanın altında kaldığı gözlemleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'da Kaç Hasta Ameliyat Sırası Bekliyor?

Yunanistan genelinde 100 binden fazla hastanın ameliyat için sıra beklemesi, sağlık sistemindeki derin sorunları gözler önüne seriyor. Batı Trakya’da ameliyat olabilmek için sıra bekleyen hasta sayısı ise 12 bin 684.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çiftçiler Traktörlerle Meclis Önünde Gecelediler

Atina’nın kalbi Sintagma Meydanı, Yunanistan genelinden gelen çiftçilerin protesto eylemlerine sahne oldu. Parlamento önünde traktörleriyle geceyi geçiren çiftçiler, tarımsal taleplerin karşılanması çağrısında bulundu.
Devamını oku...