İskeçe'nin Orman Köyü Kışın Büyüsüne Büründü - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’nin Orman Köyü Kışın Büyüsüne Büründü

İskeçe’nin dağlık bölgelerinden biri olan ve doğal güzellikleriyle tanınan Orman Köyü, bu yılın ilk kar yağışını 26 Kasım Pazar günü büyük bir heyecanla karşıladı.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Beyaz örtüyle kaplanan köy, karın getirdiği büyülü atmosferi ile adeta bir kış masalı diyarına dönüştü.

Karla kaplı yollar, çam ağaçlarının arasında saklı evler ve bu muhteşem manzara, özellikle kış mevsimini seven ziyaretçiler için kaçırılmaz bir fırsat sunuyor. Orman Köyü’nün bu eşsiz güzelliği, yerel halk ve ziyaretçiler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

İskeçe şehir merkezine sadece birkaç kilometre uzaklıkta bulunan bu bölge, kışın beyaz örtüsü altında adeta bir kartpostalı andırıyor. Yılın her mevsimi ayrı bir güzelliğe sahip olan bu köy, kış aylarında özellikle büyüleyici bir atmosfere bürünüyor.

Bu muhteşem manzaraları ölümsüzleştiren Aleksandros Buyuklis’in fotoğrafları, sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Fotoğraflar, Orman Köyü’nün kışın nasıl bir cennet haline geldiğini gözler önüne seriyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Egnatia Otobanı'nda Trajik Kaza: 56 Yaşındaki Sürücü Hayatını Kaybetti

Egnatia Otobanı’nın İskeçe – Gümülcine yol kesiminde, Yassıköy sapağı civarında, 22 Şubat Çarşamba gecesi geç saatlerde meydana gelen feci bir trafik kazası, bir aileyi yasa boğdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Karnavalı 2024 Sosyal Medyada Başladı

Batı Trakya’nın kalbi İskeçe (Xanthi), her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli ve eğlenceli İskeçe Karnavalı hazırlıklarıyla sosyal medyada yerini alıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Merkezinde Park Bedeli Saatlik Ücret 2.5 Evro Olacak

İskeçe kentinin kalbinde park etmek artık daha maliyetli olacak. Yeni düzenlemeyle, A Bölgesi olarak bilinen kontrollü park alanlarında, aralarında 28 Ekim ve Karoli Caddelerinin de bulunduğu bölgelerde park ücreti saat başı 2.5 Evro olarak belirlendi.
Devamını oku...