Gümülcine'de Sahte Bağış Kampanyası - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de Sahte Bağış Kampanyası

Gümülcine Polis Müdürlüğü ekipleri, yasa dışı bağış kampanyası düzenlemekle suçlanan iki şüpheliyi gözaltına aldı.

Tahmini okuma süresi 1 dakika

Rodop Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Gümülcine Polis Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz Salı günü öğleden sonra Rodop‘un bir yerleşim biriminde gerçekleştirdikleri operasyonla, yasa dışı bağış kampanyası düzenlemekle suçlanan iki şüpheliyi gözaltına aldı.

Polis kaynaklarına göre, şüpheliler, özel bir araçta takvim satışı yaparken tespit edildi. Araçta yapılan aramada, lisanssız bir kuruluş adına satılmak üzere 62 adet takvim ele geçirildi. Bu takvimlerin, bağış toplama ve piyango yasalarını ihlal ederek satışa sunulduğu anlaşıldı.

Olay yerinde bulunan takvimler ve bir miktar para polis tarafından el konularak kanıt olarak saklandı. Olayla ilgili oluşturulan dava dosyası, Rodop İcra Dairesi Savcılığı’na sunulacak. Bu olayın ön soruşturması, Gümülcine Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülmekte.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Genç Öğrenci Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Trakya Dimokritos Üniversitesi’nin Sosyal, Siyasal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Salı gecesi gerçekleşen ve 20 yaşındaki bir öğrencisinin hayatını kaybettiği ölümcül trafik kazasının ardından derin bir üzüntü içinde.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodop İlinde Tapu Kadastro Bildirim Süresi Uzatıldı

Rodop ilinde mülkiyet sahipleri için önemli bir gelişme yaşandı. Tapu ve kadastro bildirimleri için belirlenen son tarih olan 29 Şubat 2024, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine uzatıldı. Böylece, birçok kişinin yaşadığı mağduriyetin önüne geçilmiş oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İvi Adamou Gümülcine'ye Konsere Geliyor!

Gümülcine’ye (Komotini) ünlü şarkıcı İvi Adamou konser vermeye geliyor. Adamou1 Mart Cuma günü İrini Meydanı’nda akşam saat 9:00’da hayranlarıyla buluşacak.
Devamını oku...