Yassıköy'de Gönüllü Kan Bağışı Etkinliği Gerçekleşecek - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yassıköy’de Gönüllü Kan Bağışı Etkinliği Gerçekleşecek

Yassıköy’de, Gönüllü Kan Bağışçıları Derneği’nin “Elpida” işbirliğiyle, toplumun sağlığını desteklemek amacıyla kan bağışı etkinlik düzenliyor. 

Tahmini okuma süresi 1 dakika

Etkinlik kapsamında, kasabanın Sağlık Merkezi’nin hemen yanındaki Kültür Merkezi’nde gönüllü kan bağışı etkinliği gerçekleştirilecek.

Yassıköy sakinleri için büyük bir fırsat olan bu etkinlik, 24 Eylül Pazar günü saat 09:00-13:00 arasında gerçekleşecek. Kan bağışında bulunmak isteyenler, Sağlık Merkezi’nin yanındaki Kültür Merkezi’nde bulunabilirler.

Gönüllü kan bağışı, toplumun sağlığını korumak ve acil durumlarda ihtiyaç duyulan kan stoklarını artırmak için son derece önemlidir.  Söz konusu etkinlikle kasaba sakinlerini kan bağışı yapmaya teşvik etmeyi amaçlanıyor.

Yassıköy halkı, bu anlamlı etkinliğe katılarak, hayat kurtaran bir katkıda bulunma fırsatını değerlendirebilirler. Kan bağışı, sağlık hizmetlerinin sürdürülebilirliği için elzem bir rol oynamaktadır ve bu etkinlikle Yassıköy halkı bu önemli konuda desteklerini gösterme şansını elde edecekler.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ece Mumay 22. Kiraz Festivali'nde!

Yassıköy Belediyesi’nin 31 Mayıs Cuma gününden 2 Haziran Pazar gününe kadar üç gün boyunca gerçekleştireceği Kiraz Festivali programı açıklandı
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodop'ta Vatandaş Dolandırıcılığa Kurban Gitti: 7.000 Evro Kayıp

Batı Trakya’da Rodop ili bir dolandırıcılık vakasına daha sahne oldu. Yurttaş 7 bin evrosunu kaptırdı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sibel Hacı Ali Yassıköy’ün Yeni Belediye Başkan Yardımcısı

Simbel Hacı Ali, Yassıköy Belediyesi Kültür, Gençlik ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Politikalarından Sorumlu Yassıöy Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı.
Devamını oku...