Yassıköy'de Gönüllü Kan Bağışı Etkinliği Gerçekleşecek - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yassıköy’de Gönüllü Kan Bağışı Etkinliği Gerçekleşecek

Yassıköy’de, Gönüllü Kan Bağışçıları Derneği’nin “Elpida” işbirliğiyle, toplumun sağlığını desteklemek amacıyla kan bağışı etkinlik düzenliyor. 

Tahmini okuma süresi 1 dakika

Etkinlik kapsamında, kasabanın Sağlık Merkezi’nin hemen yanındaki Kültür Merkezi’nde gönüllü kan bağışı etkinliği gerçekleştirilecek.

Yassıköy sakinleri için büyük bir fırsat olan bu etkinlik, 24 Eylül Pazar günü saat 09:00-13:00 arasında gerçekleşecek. Kan bağışında bulunmak isteyenler, Sağlık Merkezi’nin yanındaki Kültür Merkezi’nde bulunabilirler.

Gönüllü kan bağışı, toplumun sağlığını korumak ve acil durumlarda ihtiyaç duyulan kan stoklarını artırmak için son derece önemlidir.  Söz konusu etkinlikle kasaba sakinlerini kan bağışı yapmaya teşvik etmeyi amaçlanıyor.

Yassıköy halkı, bu anlamlı etkinliğe katılarak, hayat kurtaran bir katkıda bulunma fırsatını değerlendirebilirler. Kan bağışı, sağlık hizmetlerinin sürdürülebilirliği için elzem bir rol oynamaktadır ve bu etkinlikle Yassıköy halkı bu önemli konuda desteklerini gösterme şansını elde edecekler.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yassıköy’deki Jumbo'da yangın çıktı

Yassıköy’deki Jumbo mağazasında çıkan yangın için İtfaiye Teşkilatı alarma geçirildi. 
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya sel felaketi riski altında: İşte detaylar!

Yunanistan’da resmi sel riski haritalarına göre, Batı Trakya’da Gümülcine, Yassıköy, İskeçe ve Avdira bölgeleri sel riski altında.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Topsidis listesiyle birlikte Yassıköy’ü ziyaret etti

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan adayı Hristodulos Topsidis, Rodop ilini gelerek adaylarıyla birlikte Yassıköy’ü ziyaret etti.
Devamını oku...