Çocuk Parası: Aralık'ta 800 Bin Hak Sahibine Ek Ödeme Geliyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çocuk Parası: Aralık’ta 800 Bin Hak Sahibine Ek Ödeme Geliyor

Yunanistan hükümeti, Noel döneminde, özellikle tek ebeveynli ve üç veya daha fazla çocuğa sahip ailelere ekonomik destek sağlama kararı aldı.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Çocuk Parası ek desteğinden destekten yıllık gelirlerini düşük beyan eden aileler yararlanacak.

OPEKA çocuk parası ödeneğinden yararlanan yaklaşık 800.000 hak sahibi, bu yıl Noel’de normalden bir buçuk kat daha fazla ödeme alacak. Örneğin, üç çocuklu bir aile, Aralık ayında gelir seviyelerine bağlı olarak 280 ila 700 Evro arasında bir tutar alacak. Ödenek miktarı, birinci ve ikinci çocuk için 105, 63 veya 42 Evro, üçüncü ve sonraki her çocuk için ise 210, 126 veya 84 Evro olarak belirlendi.

Bu uygulama, aylık 140 Evro alan bir ailenin Noel’de 350 Evro alması anlamına geliyor, ki bu %150’lik bir artışı temsil ediyor. Örnekler üzerinden açıklamak gerekirse, yıllık geliri 26.000 Evro olan ve iki ebeveynli bir çocuklu bir aile, Aralık ayında 70 Evro alacak. Yıllık geliri 28.000 Evro olan ve iki çocuklu bir aile ise 140 Evro alacak. Yıllık geliri 18.800 Evro olan ve iki çocuklu bir aile 210 Evro, yıllık geliri 13.000 Evro olan ve üç çocuklu bir aile ise 700 Evro alacak.

Tek ebeveynli ve üç çocuklu aileler ile yıllık geliri 12.000 Evro olan aileler 700 Evro, tek ebeveynli ve bir çocuklu aileler ise 175 Evro alacak. Ayrıca, yıllık geliri 12.000 Evro olan ve iki çocuklu aileler 360 Evro, yıllık geliri 14.500 Evro olan ve dört çocuklu aileler ise 1.050 Evro alacak.

Yıl sonu yaklaşırken, çocuk parası ek ödemesi birçok ailenin yüzünü güldüreceğe benziyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik - Dedeağaç Yolcu Tren Yolu Hattı Uzun Yıllardır Hizmet Dışı!

Yunanistan’da demiryolu ulaşımının önemli bir ayağını oluşturan Selanik – Dedeağaç hattının yıllardır çalışmaması, PASOK-Sinema Değişimi Parlamento Grubu Başkanı Nikos Androulakis ve milletvekili Apostolos Panas tarafından gündeme getirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'dan Çocuklar Başbakan Miçotakis'e Mesaj Gönderdi

Batı Trakya dahil Yunanistan’ın dört bir yanından 4,000’den fazla çocuk, COP28’in açılışı münasebetiyle Başbakan Kiryakos Miçotakis’e iklim kriziyle ilgili endişe ve taleplerini ifade eden mesajlar gönderdi.
Devamını oku...
YaşamYunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Ne Kadar?

Düğünler, hayatın en unutulmaz anlarından biri olup, bu özel günün her ayrıntısının mükemmel olması beklenir. Bu anların ölümsüzleştirilmesi adına düğün fotoğrafçılığı kritik bir rol oynar.
Devamını oku...