Sel Felaketinde Kaybolan İki Avusturyalının Öldükleri Kesinleşti: Ölü Sayısı 17'ye Yükseldi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sel Felaketinde Kaybolan İki Avusturyalının Öldükleri Kesinleşti: Ölü Sayısı 17’ye Yükseldi

Yunanistan‘ın Teselya bölgesindeki sel felaketinde kaybolan Avusturyalı çiftin öldükleri yapılan DNA analizi ile kesinleşti.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Avusturya Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan’daki Daniel fırtınasının Teselya bölgesinde yol açtığı ölümcül sel felaketi sonrasında kaybolan iki Avusturyalının ölümlerinin, bulunan iki ceset üzerinde yapılan DNA analizi sonucu teyit edildiğini duyurdu. Bu acı olayla birlikte Teselya’da yaşamını yitirenlerin sayısı 17’ye yükseldi.

Avusturya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan kısa açıklamada, “Yunanistan‘da iki Avusturya vatandaşının yaşamını yitirmesi, bizim için son derece üzücü bir haberdir. DNA analizi sonuçları, bu iki kişinin şiddetli sel felaketi sonrasında yaşamlarını yitirdiklerini doğrulamıştır.” ifadelerine yer verildi. 

Daniel fırtınası’nın Teselya’da vurduğu ilk günlerden beri kayıp olan Michaela Tritthart ve Gosch Philipp çifti, sadece iki hafta önce sevdikleri Pelion bölgesinde evlenmişlerdi. DNA teşhisi ile doğrulanmış cesetleri 9 Eylül Cuma günü bulundu. Resmileşen ölüm açıklamasıyla birlikte Yunanistan’da sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükselmiş oldu.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe 'Kasselakis', Gümülcine 'Ahçıoğlu' dedi!

SYRIZA Partisi ikinci tur Genel Başkanlık seçimlerinde Batı Trakya’da Gümülcine ve İskeçe’de farklı sonuçlar ortaya çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Market Pass İçin İlk Ödeme Ne Zaman?

Atina, Yunanistan – Yeni Market Pass yardım programının ilk ödemeleri için geri sayım başladı. İlk ödemelerin cuma günü yapılması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Kimlik Kartı Platformu Bugün Faaliyete Geçti

Yunanistan vatandaşları için yeni tip kimlik kartlarını alabilecekleri dijital platform id.gov.gr, 25 Eylül 2023 Pazartesi tarihi itibariyle hizmete açıldı.
Devamını oku...