Miçotakis kabine değişikliğine mi gidiyor? Selanik Fuarı’nda açıklayabilir - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Miçotakis kabine değişikliğine mi gidiyor? Selanik Fuarı’nda açıklayabilir

Yunanistan’da ölümcül Daniel fırtınasının yol açtığı yıkıcı sel felaketinin ardından yaşanan dramatik kaos ortamı Yunan hükümetini de etkiledi.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Teselya’da hala kaç kişinin mahsur kaldığı bile bilinmiyor ve hükümetin sel mağdurları için açıkladığı destek tedbirleri, ekonomik olarak yıkıma uğrayan vatandaşları ve üreticileri ikna etmiş değil.

Başta Başbakan Kiryakos Miçotakis olmak üzere, Teselya Eyalet Başkanı Kostas Agorastos’un ardından, bir televizyon röportajında “kaçmayı öğrenmediğini” ve bu nedenle istifa etmediğini söyleyen Yunanistan İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanı Vassilis Kikilias da eleştirilerin odağında bulunuyorlar.

Hafta sonu yapısal bir değişiklik mi geliyor?

Daniel fırtınası ve yaşanan sel felaketi nedeniyle zor günler geçiren Başbakan Kiryakos Miçotakis’in Uluslararası Selanik Fuarı’nda yapacağı konuşmada kabine değişikliğine gideceğini açıklayabileceği iddia ediliyor. Kimi hükümet yetkilileri, Selanik’te “Başbakan’ın varlığını bekleyin” diyerek, değişiklik senaryoları konusunda sabırlı olunmasını tavsiye ediyor.

Öte yandan Başbakan Miçotakis’in iki günlük ziyaret programını önümüzdeki hafta sonu, yani Uluslararası Selanik Fuarı’nın kapanışında yapma kararı muhalefetteki hem SYRIZA hem de PASOK partilerinin sert tepkilerine neden oldu.

Genel başkan seçimleri ile uğraşan SYRIZA Partisinin Selanik Fuarı’nda partiyi temsil edecek kişinin konuşma yapamaması beklenirken, PASOK lideri Nikos Andrulakis ise, Başbakanı standart Selanik basın toplantısında söyleyecekleri konusunda partileri yorum yapma hakkından mahrum bırakmakla suçladı. Andrulakis, Selanik Fuarında konuşacağını andak önümüzdeki Salı günü Atina’da de Miçotakis’in açıklamaları doğrultusunda kendi basın toplantısını düzenleyeceğini açıkladı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...