Benzin fiyatlarında en pahalı ikinci ülke Yunanistan! - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Benzin fiyatlarında en pahalı ikinci ülke Yunanistan!

Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında Yunanistan, pahalılık açısından, gelirlerin çok daha yüksek olduğu Hollanda’dan sonra ikinci Evro Bölgesi ülkesi.

Yunanistan, gelirlerin çok daha yüksek olduğu Avrupa Birliği genelinde ise Hollanda ve Danimarka’nın ardından pahalılık açısından üçüncü sırada yer alıyor.

Kurşunsuz benzin fiyatının yeniden litre başına 2 evro seviyelerine yaklaşmasıyla, Ağustos ayı öncesinde izne çıkacak olacak olan Yunan vatandaşları düşünceli.

Brent’in ayda 75 dolardan 85 dolara yükselmesi, artan tatil talebi, uluslararası stok baskıları ve spekülasyon fiyat kokteylini oluşturuyor.

Böylece sürücüler, uluslararası fiyatlar yükseldiğinde hızla yükselen, ancak tersi olduğunda daha yavaş düşen yakıt fiyatları olgusuna bir kez daha aşina oldular.

Ekonomi Postası (İkonomikos Tahidromos) gazetesi tarafından bugün sunulan Avrupa Birliği’nin geri kalanıyla fiyat karşılaştırmasından da görülebileceği gibi, ülkemizin akaryakıtta en yüksek vergilerden birine sahip olması, duruma yardımcı olmuyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...