Yunanistan 20 yaş altında obezite şampiyonu: Şişmanlar artıyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan 20 yaş altında obezite şampiyonu: Şişmanlar artıyor

Yerli bilim camiasından gelen onca uyarıya rağmen, Yunanistan, özellikle gençler arasında, hala dünya obezite şampiyonları arasında yer alıyor.

Aşırı kilolu çocukların ve ergenlerin büyük çoğunluğu aşırı kilolu veya obez yetişkinler haline geleceğinden – bireysel ve halk sağlığı üzerindeki tüm olumsuz etkilerin yanı sıra büyük ekonomik, sosyal ve ulusal sonuçlarla birlikte – bu fenomenle mücadelenin bir hükümet önceliği olması gerektiği gerçeği bulunuyor.

Son 20 yılda 18 yaşındaki Yunan erkeklerinin ağırlıkları ortalama 15 kilo ve Yunan kadınlarının ağırlıkları ortalama 7 kilo artış gözlemlenmiş durumda.

Yunanistan, özellikle gençler arasında, hala dünya obezite şampiyonları arasında yer alıyor. Yani Amerika’daki akranlarına ve diğer Avrupa ülkelerindekilere göre Yunan gençlerin 2-4 kg ve 3-5 kg ​​daha fazla kiloları var.

Yunan araştırmacılar, obezite ve beraberinde getireceği hastalıklardan korunmak için Yunanistan çapında okullarda sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek ve çocuklar ve aileleri için fiziksel aktiviteyi artırmak için müdahale programlarının tasarlanmasını ve uygulanmasını ve ayrıca yüksek risk taşıyan ailelerin kolay ve zamanında belirlenmesi için bir sürecin tasarlanmasını ve uygulanmasını tavsiye ediyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Emekli Maaşları ve Yardım Ödemeleri Yarına Kadar Tamamlanıyor

Yunanistan’da Paskalya öncesi emekli vatandaşların ve yardım hak sahiplerinin gözü kulağı, 26 Nisan Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek emekli maaşları ve yardım ödemelerinde.
Devamını oku...