Eva Kaili hapisten çıktı: ‘Kızım beni bekliyor’ - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Eva Kaili hapisten çıktı: ‘Kızım beni bekliyor’

QatarGate skandalına karıştığı için yaklaşık 4 ay tutuklu kaldıktan sonra elektronik ‘bileklik’ takılarak ev hapsine alınacak olan Eva Kaili, Cuma sabahı cezaevinden tahliye edildi.

Avrupa Parlamentosu eski başkan yardımcısı, babası ve avukatı M. Dimitrakopulos eşliğinde özel bir araçla evine geldi.

Serbest bırakıldıktan sonra Brüksel’deki evine geldiğinde, ilk ifadelerde şunları belirtti: ‘Kızım beni bekliyor. Bugün çok mutluyum. Avukatlarımın kararlılığı ile mücadele devam ediyor.’

Müvekkilinin serbest bırakılmasının ardından avukar Mihalis Dimitrakopulos ise ‘Eva Kaili çok mutlu. Kızına çok yakın ve başka bir şey düşünmüyor. Tüm Yunanlılara mutlu bir Paskalya diliyor’ dedi.

Kanuna göre Kaili, sadece mahkemeye gitme, tıbbi acil durumlar ve mücbir sebepler için savcının izni ile seyahat edebilecek.

Evinde istediği kişiyi görebilecek mi ve cep telefonu veya internet sahibi olacak mı henüz bilinmiyor. Belçika yargı makamları tarafından karara bağlanacak.

Bilinen, yurt dışına seyahat etmesi yasaklandı, pasaportuna el konuldu ve Qatargate skandalına karışanlarla görüşmesi yasaklandı.

44 yaşındaki siyasetçi, QatarGate yolsuzluk skandalında Haren cezaevlerinde yaklaşık dört ay kalan sanıkların sonuncusu idi.

Skandalın ‘beyni’ İtalyan eski milletvekili Francesco Giorgi ve ortağı Belçikalı milletvekili Marc Tarabella, hapisten bileklikle salınmıştı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...