Milletvekili Burhan Baran açıkladı: İtfaiye okuluna girmek isteyen azınlık gençlerine müjde - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Milletvekili Burhan Baran açıkladı: İtfaiye okuluna girmek isteyen azınlık gençlerine müjde

İskeçe PASOK Milletvekili Dr. Burhan Baran

İskeçe PASOK Milletvekili Burhan Baran, itfaiyecilik okulunda azınlık gençlerine özel kontenjanın yeniden uygulanacağını açıkladı.

Yunanistan Parlamentosu’na daha önce verdiği soru önergesinde, 2022 yılında özel kontenjanın neden kaldırıldığını sorduğunu hatırlatan Milletvekili Burhan Baran, girişimlerinin sonucunda kontenjanın yeniden uygulamaya konulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Milletvekili Burhan Baran’ın ilgili açıklaması şöyle:

“PASOK – Değişim Hareketi Partisinin milletvekilli olarak, meclise sunduğum 4486/ 05.04.2022 protokol numaralı soru önergemde, Doğu Makedonya ve Trakya’daki Müslüman azınlığına mensup öğrencilerin özel kontejan hakkının, 2021-2022 yılında itfaiyecilik okullarına öğrenci alınma sınavlarında ne sebeple kaldırıldığını sormuştum. Aynı soru içerisinde bu uygulamanın tekrar yürürlüğe girmesi talebinde bulunmuştum.

Müdahalemizin sonucunda, 2023-2024 akademik yılının İtfaiyecilik okullarına giriş sınavları başvurularında, Doğu Makedonya ve Trakya’daki Müslüman azınlığına mensup öğrencilerin özel kontenjana tabi tutulduklarını ve bir haksızlığın daha giderildiğini sizlere bildirmekten memnuniyet duyuyorum.”

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Egnatia Otobanı'nda Trajik Kaza: 56 Yaşındaki Sürücü Hayatını Kaybetti

Egnatia Otobanı’nın İskeçe – Gümülcine yol kesiminde, Yassıköy sapağı civarında, 22 Şubat Çarşamba gecesi geç saatlerde meydana gelen feci bir trafik kazası, bir aileyi yasa boğdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Karnavalı 2024 Sosyal Medyada Başladı

Batı Trakya’nın kalbi İskeçe (Xanthi), her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli ve eğlenceli İskeçe Karnavalı hazırlıklarıyla sosyal medyada yerini alıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Merkezinde Park Bedeli Saatlik Ücret 2.5 Evro Olacak

İskeçe kentinin kalbinde park etmek artık daha maliyetli olacak. Yeni düzenlemeyle, A Bölgesi olarak bilinen kontrollü park alanlarında, aralarında 28 Ekim ve Karoli Caddelerinin de bulunduğu bölgelerde park ücreti saat başı 2.5 Evro olarak belirlendi.
Devamını oku...