Çekirge sürüleri Batı Trakya’da tarlaları yok ediyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çekirge sürüleri Batı Trakya’da tarlaları yok ediyor

16 Mart Perşembe sabahı Maronya-Şapçı (Sapes) Belediye Başkanı Dinos Haritopulos, Tarım Ekonomisi ve Veterinerlikten Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Vasilis Delistamatis ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının konusu, belediyenin tarım ürünlerinde yoğun çekirge popülasyonunun ortaya çıkması nedeniyle oluşan sorunun çözümü oldu.

İki taraf arasında gerçekleştirilen toplantının amacının, zarar gören çiftçileri bilgilendirmek ve desteklemek olduğu kaydedildi.

Bu kapsamda, etkilenen yerel toplulukların muhtarları ile işbirliği yapacak yetkili servislere ilgili talimatlar verildiği vurgulanıyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine - Selanik Otoban Ücretlerinde Büyük Zamlar: 20 Evro Gidiş Geliş!

Egnatia Otobanı üzerinde yapılan yeni düzenlemelerle, Gümülcine – Selanik arası ve tersi güzergah için geçiş ücretlerinde önemli oranda artışlar yaşanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kurcalı Köyünde Trajik Yangın: Hayatını Kaybetti

Batı Trakya’da Rodop ilindeki Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Kurcalı köyünde, meydana gelen ve yürekleri sızlatan olay, derin üzüntüye neden oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodop İlinde Tapu Kadastro Bildirim Süresi Uzatıldı

Rodop ilinde mülkiyet sahipleri için önemli bir gelişme yaşandı. Tapu ve kadastro bildirimleri için belirlenen son tarih olan 29 Şubat 2024, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine uzatıldı. Böylece, birçok kişinin yaşadığı mağduriyetin önüne geçilmiş oldu.
Devamını oku...