Tren kazasında ölenlerin sayısı 57'ye yükseldi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Tren kazasında ölenlerin sayısı 57’ye yükseldi

Yunanistan‘ın Tempi bölgesinde meydana gelen feci tren kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 57’ye yükseldi.

Bir yük treni ile yolcu treninin kafa kafaya çarpışması sonucu gerçekleşen kazada, kimlik teşhis ve cesedlerin arama çalışması devam ediyor.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, kazanın insan hatası kaynaklı olduğunu açıklamış ve Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis’in istifasını onurlu bir hareket olarak nitelendirmişti.

Yolcu trenindeki 342 yolcu ve 10 mürettebatın çoğunluğunun öğrencilerden oluştuğu belirtilirken, iki trenin çarpışmadan önce kilometrelerce aynı hat üzerinde seyir halinde olduğu öğrenilmişti. Larissa’daki tren istasyonu müdürü de gözaltına alınmıştı.

Yunanistan’ın Larissa kentinin kuzeyinde yer alan Tempi bölgesinde, bir yük treni ile yolcu treninin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada can kaybı arttı. Larissa Adli Tıp Servisi Başkanı Rubini Leontari yaptığı açıklamada, tren kazasında hayatını kaybedenlerin sayısının 57’ye yükseldiğini belirtti. Yunan İtfaiyesi’nin son açıklamasına göre, 56 yolcudan ise hala haber alınamadı.

Zor şartlar altında devam eden arama-kurtarma çalışmalarında devrilmiş olan üçüncü vagona odaklanıldığı belirtilerek, arama-kurtarma çalışmalarının yarın sona ermesinin beklendiği kaydedildi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Emekli Maaşları ve Yardım Ödemeleri Yarına Kadar Tamamlanıyor

Yunanistan’da Paskalya öncesi emekli vatandaşların ve yardım hak sahiplerinin gözü kulağı, 26 Nisan Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek emekli maaşları ve yardım ödemelerinde.
Devamını oku...