ABD Maslahatgüzarı Dedeağaç’a geldi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD Maslahatgüzarı Dedeağaç’a geldi

ABD’nin Atina Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Maria dG Olson ve ABD Dışişleri Bakanlığı Güney Avrupa İşleri Ofisi Müdürü Josh Huck, 31 Ocak Salı günü Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) ziyaret ettiler.

İki Amerikalı yetkili Dedeağaç Belediye Başkanı Yannis Zamboukis, Evros (Meriç) Eyalet Başkan Yardımcısı Dimitris Petroviç ve Dedeağaç, Traianupoli ve Semadirek (Samothraki) Metropoliti Anthimos ile bir araya geldiler.

Dedeağaç Liman Teşkilatını da ziyaret ederek teşkilat başkanı Kostas Hacimihail ile yaptıkları görüşmede, bölgenin enerji sektöründeki dinamikleri ve önemli gelişmeler hakkında bilgi aldılar.

Amerikan Büyükelçisi Yorgos Çunis’in Dedeağaç’ın kilit nokta olduğu yönündeki ifadesine de atıfta bulunulan ziyaretle ilgili duyuruda, ‘Dedeağaç, Avrupa enerji güvenliği, bölgede istikrar ve ekonomik kalkınma açısından kritik bir bağlantıdır’ ifadesine yer verildi.

Amerikalı yetkililerin ‘uzun, eşsiz ve şanlı bir tarihe ve kültüre sahip, büyük ruhlu küçük bir şehir’ ziyareti, yaşadıkları bölgenin gelenekleri hakkında bilgi aldıkları Trakya Etnoloji Müzesi’nde sona erdi.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’ta miyokastor kurdu görünce şaştı kaldılar

Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) ilinde bir kişi, şehrin hemen dışında tarımsal alanda bir miyokastor kurdu görünce şok oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’ta 48 yaşındaki iş insanı evde yığılıp can verdi

Dedeağaç’ta iş insanı Pavlos Mihailidis, erken ve beklenmedik bir şekilde vefat etti. Vefat haberini kuzeni duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

46 yaşındaki adamı evinde öldürdüler

Batı Trakya’nın İskeçe şehrinde 46 yaşındaki adam mahallesinde ailevi tartışmalar yaşadığı mahallelileri tarafından silahla öldürüldü.
Devamını oku...