Bulgar konsolos, Nimfea-Makaza’nın turist otobüslerine açılmasını istiyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bulgar konsolos, Nimfea-Makaza’nın turist otobüslerine açılmasını istiyor

Bulgaristan Başkonsolosu Anton Markov, Selanik’teki Bulgaristan Konsolosluğu Konsolosu Nikolay Karaivanov ile birlikte 26 Ocak günü Gümülcine (Komotini) Belediye Başkanı Yannis Garanis’i makamında ziyaret etti.

Belediye İdaresinden yapılan açıklamaya göre, görüşme dostane bir atmosferde gerçekleşti, iki komşu ülke arasındaki dostane ilişkiler, sınır ötesi programlar aracılığıyla kültür ve sağlık alanlarında iyi işbirliği üzerine konuşuldu.

Ancak Gümülcine Belediyesi’nin ilgili duyurusunda ilginç olan, Nimfea’dan turist otobüslerinin geçişine atıfta bulunulması, ki bu konu kamuoyunda pekçok kez gündeme gelmişti:

‘Nimfea-Makaza dikey ekseninden turist otobüslerinin geçişine izin verilmesi ve her iki bölge için turist trafiğini güçlendirecek ve ayrıca özellikle yaz aylarında gözlenen trafik sıkışıklığını azaltacak olan sınır istasyonunun modernizasyonu için iki tarafın ortak arzusu olarak belirtildi.’

Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios da Bulgaristan Başkonsolosu ile görüştü. Eyalet İdaresi mütevazı bir duyurusunda, ‘DM-T Eyaleti ile Bulgaristan’ın komşu illeri arasında turizm, girişimcilik ve altyapı alanlarında işbirliği konularının görüşüldüğünü’ belirtiyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Genç Öğrenci Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Trakya Dimokritos Üniversitesi’nin Sosyal, Siyasal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Salı gecesi gerçekleşen ve 20 yaşındaki bir öğrencisinin hayatını kaybettiği ölümcül trafik kazasının ardından derin bir üzüntü içinde.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İvi Adamou Gümülcine'ye Konsere Geliyor!

Gümülcine’ye (Komotini) ünlü şarkıcı İvi Adamou konser vermeye geliyor. Adamou1 Mart Cuma günü İrini Meydanı’nda akşam saat 9:00’da hayranlarıyla buluşacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Prof Görür'ün İstanbul İçin Olası Deprem Uyarısı Batı Trakya'yı Etkiliyor Mu?

Profesör Dr. Naci Görür’ün İstanbul’da beklenen büyük depremle ilgili uyarıları sonrası akıllara Batı Trakya’da durum ne olur sorusunu getirdi.
Devamını oku...