İskeçe’de büyük soygun: 40 bin evro… - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de büyük soygun: 40 bin evro…

Batı Trakya’da 24 Ocak Salı sabahı saat 04.30 sularında, İskeçe (Xanthi) – Porto Lagos yolu 1. kilometresinde iki katlı bir evde işlenen yeni soygun, İskeçe halkında şok ve dehşete neden oldu.

Yaklaşık 7-8 silahlı hırsız her iki katı da işgal ediğ ev sakinlerini hareketsiz hale getirdikten sonra, 40 bin evronun üzerinde para ve değerli eşyaları alıp ortadan kayboldu.

Edinilen bilgiye göre, iki katlı konutta bir aile yaşıyor. Birinci katta bir karı-koca, ikinci katta ise kocanın yaşlı anne-babası.

Faillerden dördünün birinci katı, diğer dördünün ise ikinci katı işgal ederken, yaşlı adamı tehdit ettikleri ve hatta çenesine vurarak yüz hatlarını tanımasın diye üzerine battaniye örttükleri vurgulanıyor.

Yaşlı adam, önlem amacıyla İskeçe hastanesine kaldırıldı.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’ta da hastane temizlikçeleri sokağa atılıyor

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Hastanesi’ndeki temizlikçilerin bir müteahhide atanması için işten çıkarılmasının ardından, bu kez Dedeağaç’taki (Alexandroupoli) Hastanesi’nde de 139 işçinin aynı nedenle işini kaybettiği bildirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’deki IKEA Dedeağaç’a gidiyor

Ünlü IKEA mağazası, Gümülcine’den (Komotini) bir diğer Batı Trakya şehri Dedeağaç’a (Alexandroupoli) gidiyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD Maslahatgüzarı Dedeağaç’a geldi

ABD’nin Atina Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Maria dG Olson ve ABD Dışişleri Bakanlığı Güney Avrupa İşleri Ofisi Müdürü Josh Huck, 31 Ocak Salı günü Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) ziyaret ettiler.
Devamını oku...