Bugünden itibaren hava bozuyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bugünden itibaren hava bozuyor

Yunanistan’da 25 Ocak Çarşamba gününden itibaren havanın kötüleşmesi bekleniyor.

Atina Ulusal Gözlemevi’ne göre, İyonya Adalarında, Doğu Makedonya ve Trakya hariç ülkenin kıtasal kesimlerinde, Evia’da ve muhtemelen Sporades’te yağmur bekleniyor.

Batıda öğleden sonra etkileri yoğunlaşacak ve fırtınalar beklenirken, akşam saatlerinde Epir, Orta Anakara, Tesalya ve Batı Makedonya’da etkilerin yoğunlaşacağı tahmin ediliyor.

Kar yağışı anakaranın dağlık kesimlerinde (esas olarak orta ve kuzey) beklenirken, akşam saatlerinde kar yağışı yer yer yoğun olacak ve Epir, Batı-Kuzey Tesalya ve Batı Makedonya’nın yarı dağlık bölgelerini de etkileyecek.

Sıcaklık da düşüş kaydedecek. Batı Makedonya’da -1 ila 7 derece, Kuzey Yunanistan’ın geri kalanında 0 ila 9, Epir’de 4 ila 14, Teselya’da 5 ila 11, Batı ve Güney Mora Yarımadası’nda 6 ila 16 derece arasında değişecek.

Yine aynı şekilde anakaranın geri kalanında 6-14, Eptanisa Adaları’nda 7-15, Kuzey Ege adalarında 6-11, Sporades, Kiklad Adaları ve Doğu Ege adalarında 6 ila 14-15’e, Girit ve On İki Ada’da 6 ila 17-18 arasında değişmesi bekleniyor.

Attiki’de zaman zaman bulutların artması ve birkaç hafif yağmur ihtimali var. Sıcaklık 7 ile 12-13 derece arasında değişecek.

Selanik’te özellikle öğle saatlerinden itibaren yerel yağmurlu bir hava bekleniyor.
Dağlık bölgelerde, özellikle akşam saatlerinde ilerleyen ve yarı dağlık kesimleri etkileme eğiliminde de olan geçici kar yağışları meydana gelecek. Sıcaklık 5 ile 9 derece arasında değişecek.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Emekli maaşlarının ödeneceği tarih belli oldu: Geri ödemeler de dahil

Yunanistan’da Mart 2023 emekli maaşları, EFKA Yönetim Kurulu’nun tavsiyesine göre daha erken ödenecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hayvan otlatma yönetiminde değişikliğe gidiliyor

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Yorgos Georgantas, ‘Zootechnia’ sergisini besicilik, domuz çiftçiliği, kümes hayvanları ve balıkçılığı yeniden başlatmak için bir fırsat olarak nitelendirdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’ta da hastane temizlikçeleri sokağa atılıyor

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Hastanesi’ndeki temizlikçilerin bir müteahhide atanması için işten çıkarılmasının ardından, bu kez Dedeağaç’taki (Alexandroupoli) Hastanesi’nde de 139 işçinin aynı nedenle işini kaybettiği bildirildi.
Devamını oku...