İskeçe şehri karnaval havasına girdi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe şehri karnaval havasına girdi

İskeçe Karnavalı 2021 - Xanthi

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) şehrinde pandemi tedbirleri nedeniyle uzun süredir ara verilen karnaval etkinliklerinin dönüşü için hazırlıklara başlandı.

Yeni şamandıraların inşası normal bir hızda ilerlerken, eski şamandıralar da 26 Şıubat’taki büyük karnaval geçit töreni için hazır olacak.

Aynı zamanda Kültür Dernekleri de, talebin özellikle yüksek olması nedeniyle, geçit töreni için üniforma sağlamaya başladı.

Büyük karnaval geçit töreninden önce çocuk geçit töreni yapılacak. Öte yandan şamandıraların geçit sırası için çekiliş çoktan yapıldı.

Önümüzdeki birkaç gün içinde, bu yılki karnaval etkinliklerinin programı resmi olarak açıklanacak.

İskeçe Karnavalının Yunanistan’ın dört bir yanından ziyaretçilerin yanı sıra Bulgaristan ve Türkiye gibi komşu ülkelerden de turist çekmesi bekleniyor.

Çeşitli turizm ofisleri, Karnavallar vesilesiyle bölgede bir günlük veya birkaç günlük geziler düzenleyeceklerini ilan ederken, şehrin otellerinde karnavalın üç günü için şimdiden talep arttı.

Buna bağlı olarak, catering işletmeleri de kendilerine önemli bir finansal ‘soluk’ sağlanacağını düşünerek karnaval etkinliklerinin dönüşünü büyük bir ilgiyle beklemekteler.

Üç yıllık bir aradan sonra İskeçe Karnavalının, aynı gün bölgeye seyahat ederek kasabanın dükkanlarında eğlenecek olan komşu kasabalardan yüzlerce ziyaretçiyi çekmesi bekleniyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Muhalefet Partileri Erdoğan'ın ziyaretini nasıl gördü?

Yunanistan’da muhalefet partileri, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirdiği Atina ziyareti hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'da Hava Durumu: Sağanak Yağış ve Sıcaklık Düşüşü Bekleniyor

Batı Trakya’da 8 Aralık Cuma günü sağanak yağışların etkili olması beklenirken, bölge genelinde hava sıcaklıklarında düşüş yaşanacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Erdoğan: 'Türk Azınlığı...' - Miçotakis: 'Müslüman Azınlığı...'

Atina’da Düzenlenen Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 5. Toplantısında Erdoğan ve Miçotakis’ten Önemli Açıklamalar
Devamını oku...