İskeçe şehri karnaval havasına girdi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe şehri karnaval havasına girdi

İskeçe Karnavalı 2021 - Xanthi

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) şehrinde pandemi tedbirleri nedeniyle uzun süredir ara verilen karnaval etkinliklerinin dönüşü için hazırlıklara başlandı.

Yeni şamandıraların inşası normal bir hızda ilerlerken, eski şamandıralar da 26 Şıubat’taki büyük karnaval geçit töreni için hazır olacak.

Aynı zamanda Kültür Dernekleri de, talebin özellikle yüksek olması nedeniyle, geçit töreni için üniforma sağlamaya başladı.

Büyük karnaval geçit töreninden önce çocuk geçit töreni yapılacak. Öte yandan şamandıraların geçit sırası için çekiliş çoktan yapıldı.

Önümüzdeki birkaç gün içinde, bu yılki karnaval etkinliklerinin programı resmi olarak açıklanacak.

İskeçe Karnavalının Yunanistan’ın dört bir yanından ziyaretçilerin yanı sıra Bulgaristan ve Türkiye gibi komşu ülkelerden de turist çekmesi bekleniyor.

Çeşitli turizm ofisleri, Karnavallar vesilesiyle bölgede bir günlük veya birkaç günlük geziler düzenleyeceklerini ilan ederken, şehrin otellerinde karnavalın üç günü için şimdiden talep arttı.

Buna bağlı olarak, catering işletmeleri de kendilerine önemli bir finansal ‘soluk’ sağlanacağını düşünerek karnaval etkinliklerinin dönüşünü büyük bir ilgiyle beklemekteler.

Üç yıllık bir aradan sonra İskeçe Karnavalının, aynı gün bölgeye seyahat ederek kasabanın dükkanlarında eğlenecek olan komşu kasabalardan yüzlerce ziyaretçiyi çekmesi bekleniyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe'de Trafik Kazasında Bir Kişi Hayatını Kaybetti, Üç Kişi Yaralandı

İskeçe’de 31 Mayıs Cuma gecesi meydana gelen trafik kazasında bir genç hayatını kaybetti, üç kişi de yaralandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Milletvekili Burhan Baran'dan Fenerbahçeliler Derneği Hakkında Basın Açıklaması

İskeçe Bağımsız Milletvekili Burhan Baran, Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği hakkında verilen kapatma kararıı ile ilgili basın açıklaması yayınladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Milletvekili Burhan Baran'ın Dokunulmazlığı Kaldırıldı

İskeçe bağımsız milletvekili Burhan Baran’ın, Yunanistan Parlamentosu’nda yapılan oylama sonucu dokunulmazlığı kaldırıldı.
Devamını oku...