Son 15 yılın en farklı kışı: Kar ne zaman geliyor? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Son 15 yılın en farklı kışı: Kar ne zaman geliyor?

Yunanistan’da havaların önümüzdeki günlerde de güzel olacağı ve sıcaklığın yüksek kalacağı kaydedildi.

Meteoroloji Bülteni Sunucusu Yannis Kallianos, bu kışın ülkemizde hüküm süren ve son 15 yılda yaşadıklarımızdan tamamen farklı bir havaya sahip olduğunu söyledi.

Theofania (Fota) yortusunun kutlanacağı 6 Ocak Cuma günü, sabahları yerel sis ve İyon Adalarında yerel yağmurlara dönüşebilecek bulutlar bekleniyor. Sıcaklık merkezde 16, kuzeyde 11-14 ve güneyde 17 derece olacak.

Cumartesi günü batıda bulutlar olacak ve belki güneyde, ama aynı zamanda Kiklad Adaları’nın güneyinde de yağmur yağacak. Sıcaklık merkezde 15, kuzeyde 10-13 ve güneyde 17 derece.

Pazar günü hava aynı yönde hareket edecek, ancak Girit’ten Onikiada’ya kadar sağanak yağışlı kararsız bir hava olacak. Sıcaklık merkezde 14 ve kuzeyde 10 ila 12.

9 ve 10 Ocak tarihlerinden itibaren ülkenin batı bölgelerinde ve ayrıca kuzey kesimlerinde sağanak ve yağışlı hava durumu değişiyor. Dağlık bölgelerde de kar yağışı bekleniyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Emekli Maaşları ve Yardım Ödemeleri Yarına Kadar Tamamlanıyor

Yunanistan’da Paskalya öncesi emekli vatandaşların ve yardım hak sahiplerinin gözü kulağı, 26 Nisan Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek emekli maaşları ve yardım ödemelerinde.
Devamını oku...