Yunanistan’da uzmanlar: Okullar açılınca grip salgını daha da artacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da uzmanlar: Okullar açılınca grip salgını daha da artacak

Yunanistan’ın Patra şehrinde, üstelik öocuklar için farmasötik müstahzarlarda kıtlık olduğu bir zamanda, çocuklar arasında bir virüs salgını var.

Bilim camiasının tahminleri, okulların açılmasıyla durumun daha da kötüleşeceği yönünde.

Peloponnisos gazetesinin haberine göre 6. Bölge Sağlık Müdürü Yannis Karvelis!in Patra bölgesi için verdiği veriler gösterge niteliğinde.

‘Bölgemizdeki bebek ve çocuklarda pek çok bronşiyolit, nefes alma güçlüğü, yüksek ateş vb. vakalarımız var. Karamandanio’da, Pediatri Müdürü Maria İliopulu’nun bana söylediğine göre, diğerlerinin yanı sıra 10 yeni doğan bebek hastaneye kaldırıldı. Tamamen iyileşene kadar hastanede kalmaları belirleyici kabul ediliyor’ diyen Karvelis, şunları kaydetti:

‘Buna bağlı olarak Yunan Ulusal Tıp Üniversitesi Çocuk Kliniği’nde müdür Gavriil Dimitriu’nun bana verdiği bilgiye göre 27 çocuk mevsimsel virüslerle hastaneye kaldırılmış durumda. Ve tabii ki acil servise gelip evde bakım talimatı alan çok sayıda çocuk var.’

Sağlık Müdürü, ‘Hastaneye yatırılması gereken her çocuğu kapsayacak şekilde, operasyonel olarak hazırız. Hastanelerimiz herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli tüm sıhhi malzeme ile donatılmıştır. Ayrıca her çocuğun muzdarip olduğu virüsü anında teşhis etmek için gerekli tahlillerle donatılmışlardır’ diye ekliyor.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ünlü şarkıcı Vasilis Karras belediye seçimlerinde aday oluyor

Yunanistan’ın sevilen şarkıcılarından Vasilis Karras’ın en büyük aşkı şarkı söylemek olabilir, ama görünen o ki toplumsal meselelerle de ilgilenmek istiyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Savunma Bakanı Panayotopulos Türkiye yolcusu

Yunanistan Savunma Bakanı Panayotopulos, Türkiye’ye gitmek üzere. Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından davet edilen Panayotopulos, Salı günü depremlerden zarar gören Hatay’ı ziyaret edecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ND ile SYRIZA, Türk-Yunan sınırındaki çelik çit nedeniyle ‘birbirlerine girdiler’

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, SYRIZA AP Milletvekili Dimitris Papadimulis’in SYRIZA’dan uzaklaştırılmasını istedi.
Devamını oku...