Yunanistan’da uzmanlar: Okullar açılınca grip salgını daha da artacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da uzmanlar: Okullar açılınca grip salgını daha da artacak

Yunanistan’ın Patra şehrinde, üstelik öocuklar için farmasötik müstahzarlarda kıtlık olduğu bir zamanda, çocuklar arasında bir virüs salgını var.

Bilim camiasının tahminleri, okulların açılmasıyla durumun daha da kötüleşeceği yönünde.

Peloponnisos gazetesinin haberine göre 6. Bölge Sağlık Müdürü Yannis Karvelis!in Patra bölgesi için verdiği veriler gösterge niteliğinde.

‘Bölgemizdeki bebek ve çocuklarda pek çok bronşiyolit, nefes alma güçlüğü, yüksek ateş vb. vakalarımız var. Karamandanio’da, Pediatri Müdürü Maria İliopulu’nun bana söylediğine göre, diğerlerinin yanı sıra 10 yeni doğan bebek hastaneye kaldırıldı. Tamamen iyileşene kadar hastanede kalmaları belirleyici kabul ediliyor’ diyen Karvelis, şunları kaydetti:

‘Buna bağlı olarak Yunan Ulusal Tıp Üniversitesi Çocuk Kliniği’nde müdür Gavriil Dimitriu’nun bana verdiği bilgiye göre 27 çocuk mevsimsel virüslerle hastaneye kaldırılmış durumda. Ve tabii ki acil servise gelip evde bakım talimatı alan çok sayıda çocuk var.’

Sağlık Müdürü, ‘Hastaneye yatırılması gereken her çocuğu kapsayacak şekilde, operasyonel olarak hazırız. Hastanelerimiz herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli tüm sıhhi malzeme ile donatılmıştır. Ayrıca her çocuğun muzdarip olduğu virüsü anında teşhis etmek için gerekli tahlillerle donatılmışlardır’ diye ekliyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan-Türkiye Sınır Kapılarında Geçişler Duracak! Greve Bağlı Geçiş Kısıtlamaları

Yunanistan’ı Türkiye’ye bağlayan kara sınır kapılarından Kipi ve Kastanies’de, Yunanistan Gümrük Memurları Federasyonu’nun çağrısı üzerine başlatılan grev, iki ülke arasındaki geçişleri doğrudan etkileyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Saatler Değişiyor! Yaz Saati Geldi

Yunanistan, 30 Mart Cumartesi’yi 31 Mart Pazar’a bağlayan gece, yaz saati uygulamasına geçiş yapmaya hazırlanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Biden: ABD Ve Yunanistan Arasındaki İttifak Her Zamankinden Daha Güçlü

ABD Başkanı Joe Biden, Yunanistan Bağımsızlık Günü dolayısıyla yayımladığı bir mesajda, ABD ve Yunanistan arasındaki ittifakın her zamankinden daha güçlü olduğunu belirtti.
Devamını oku...