Gümülcine’de öğrencilere bedava okul yemeği neden dağıtılmıyor? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de öğrencilere bedava okul yemeği neden dağıtılmıyor?

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediyesi’nde muhalefet listesi Halk Birliği (Laiki Sispirosi), okul yemekleri uygulanmasındaki gecikmeyle ilgili olarak belediye idaresine bir soru yöneltti.

Liste ‘Aralık ayında olmamıza ve hükümetin güvencelerine rağmen, Gümülcine Belediyesi sınırlarındaki okullarda öğrencilere yönelik okul yemek programının uygulanmasında kabul edilemez bir gecikme varken, Doğu Makedonya bölgesinin geri kalan belediyelerinde ve Trakya’da program iki ay önce başladı, ancak gerçek ihtiyaçlarının küçük bir yüzdesini karşılıyor’ diye yakınıyor.

Özellikle yoksul ailelerin mali sorunlarla karşı karşıya kaldığı bu yıl, bu gecikmenin çok ciddi olduğunu vurguluyan Halk Birliği, öte yandan program normal bir şekilde işlese bile, bunun Gümülcine Belediyesi’ndeki 14 İlköğretim okulu için olduğunu ve hepsini kapsamadığını kaydediyor.

‘Ana sorumluluğu hükümette olan bu kabul edilemez durum devam edemez! Bugüne kadar programı başlatmak ve genişletmek için hiçbir şey yapmayan belediye idaresi de bundan sorumludur’ diyen Halk Birliği, Gümülcine Belediye Başkanı Yiannis Garanis’e şunları soruyor:

  • Hükümete Gümülcine Belediyesi’ndeki okul yemek programını derhal başlatması, kaliteli ve yeterli beslenmeyi sağlaması için baskı yapılacak mı?
  • Program, ihtiyacı olan hiçbir çocuğun yetersiz beslenmemesi için Gümülcine Belediyesi’nin diğer okullarını da kapsayacak şekilde genişletilecek mi?

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi ‘Matematik Her Yerde’ Festivalinde Göz Doldurdu

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi, 17-18 Nisan tarihlerinde Yunanistan Bilim ve Teknoloji Derneği tarafından düzenlenen 4. Çevrim İçi Öğrenci Matematik Festivali’ne katılarak, matematiğin günlük hayatta ne kadar önemli olduğunu vurguladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'da Kiraz Üreticileri Dolu Yüzünden Büyük Zararla Karşı Karşıya

Batı Trakya’da, 21 Nisan’da yaşanan şiddetli dolu yağışı, bölgenin kiraz üretimine ciddi zararlar verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya Afrika'dan Gelen Toz Bulutları Altında

Afrika’dan gelen toz bulutları yağmurla birlikte başta Batı Trakya olmak üzere tüm Yunanistan’ı sardı.
Devamını oku...