Kefalidu: Tarım üreticilerine aleni haksızlık yapılıyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kefalidu: Tarım üreticilerine aleni haksızlık yapılıyor

Drama PASOK-KINAL Milletvekili Hara Kefalidu, Yunanistan İçişleri Bakanlığı’nın yasa tasarısında, tarım ürünleri üreticileriyle ilgili bir düzenleme sundu.

Milletvekili, tarım üreticileri için pazarların kaldırılmasıyla ortaya çıkan ‘aleni adaletsizliğin’ ortadan kaldırılmasını istedi.

Bu düzenlemeyle, tarım ürünleri üreticileri için piyasaların birdenbire ortadan kaldırılması ve sadece organik ürünler üreticileri için piyasaların kurumsallaşmasının yol açtığı adaletsizliğin giderilmesi istenmektedir.

PASOK-KINAL Drama Milletvekili ‘Yetkili Bakanlardan, faaliyetlerinin düzenleneceğine-yasallaştırılacağına dair mükerrer güvenceler alan, söz konusu yasaya göre faaliyet gösteren mevcut Tarım Ürünleri Üreticileri Piyasalarına ilişkin olarak, Ortak Karar verilinceye kadar, yerleşik bir hukuki durumun beklenmedik bir şekilde tersine dönmesini önlemek ve bu bozulmanın yaratacağı zararı sınırlamak amacıyla, vatandaşların haklı güveni ilkesine dayalı olarak geçici olarak faaliyetlerine devam etmeleri adildir. İçişleri, Kalkınma ve Yatırım ve Kırsal Kalkınma ve Gıda Bakanları ayrıntıları belirleyecek olandır’ diyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Emekli maaşlarının ödeneceği tarih belli oldu: Geri ödemeler de dahil

Yunanistan’da Mart 2023 emekli maaşları, EFKA Yönetim Kurulu’nun tavsiyesine göre daha erken ödenecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hayvan otlatma yönetiminde değişikliğe gidiliyor

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Yorgos Georgantas, ‘Zootechnia’ sergisini besicilik, domuz çiftçiliği, kümes hayvanları ve balıkçılığı yeniden başlatmak için bir fırsat olarak nitelendirdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kasidiaris’in seçimlere katılmasını önleyecek düzenleme hazırlandı

Yunanistan’da neonazi İlias Kasidiaris’in partisinin (Ellines GTP) 2023 seçimlerine katılmasını ‘engelleyecek’ değişiklik Parlamentoya sunuldu.
Devamını oku...