İskeçeli öğrencilerden, polisin kafasından vurduğu 16 yaşındaki genç için protesto eylemi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli öğrencilerden, polisin kafasından vurduğu 16 yaşındaki genç için protesto eylemi

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) şehrinde lise öğrencileri, 16 yaşındaki gencin polisin kafasından vurduğu 16 yaşındaki genç için okul işgal eylemine gittiler.

6 Aralık sabahı İskeçe 3. Lisesi öğrencileri, 15 yaşındaki öğrenci Aleksis Grigoropulos’un polis tarafından öldürülmesinin 14. yıldönümünde, bir gün önce Selanik’te 16 yaşındaki bir gencin polis tarafından kafasından vurulması nedeniyle, sembolik işgal kararı aldılar.

Aynı zamanda yine bir gün önce, Serez’de 11 yaşındaki bir öğrencinin de ilokulun kazan dairesinde patlama sonucu yaşamını yitirmesi de protesto edildi.

Öğrenciler, okul önünde protesto eylemi gerçekleştirip sloganlar atarken, işgalin devam edip etmeyeceği konusunda ise henüz karar alınmadı.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’ta da hastane temizlikçeleri sokağa atılıyor

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Hastanesi’ndeki temizlikçilerin bir müteahhide atanması için işten çıkarılmasının ardından, bu kez Dedeağaç’taki (Alexandroupoli) Hastanesi’nde de 139 işçinin aynı nedenle işini kaybettiği bildirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’deki IKEA Dedeağaç’a gidiyor

Ünlü IKEA mağazası, Gümülcine’den (Komotini) bir diğer Batı Trakya şehri Dedeağaç’a (Alexandroupoli) gidiyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD Maslahatgüzarı Dedeağaç’a geldi

ABD’nin Atina Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Maria dG Olson ve ABD Dışişleri Bakanlığı Güney Avrupa İşleri Ofisi Müdürü Josh Huck, 31 Ocak Salı günü Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) ziyaret ettiler.
Devamını oku...