Çocuk parasının 5. taksidi gün sayıyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çocuk parasının 5. taksidi gün sayıyor

Yunanistan’da Sosyal Yardım Ödenekleri ve Sosyal Dayanışma Kurumu (OPEKA) tarafından ödenen çocuk parasının beşinci taksidi ay sonunda hesaplara yatacak.

Eylül-Ekim ayları için ödenecek olan beşinci taksidin, hak sahiplerinin hesaplarına 30 Kasım Çarşamba günü yatırılacağı kaydedildi.

828.828 hak sahibine, ‘bonus’ olarak ekstra bir buçuk aylık çocuk parasının ise Noel’den önce ödeneceği bildirilirken, 225.669 garantili gelir ödeneği alanlar ise Aralık ayında çifte ödeme alacak.

Çocuk parasının bir buçuk taksiti, gelir miktarına göre birinci ve ikinci çocuk için 105 veya 63 veya 42 evro ve üçüncü ve sonraki her çocuk için 210 veya 126 veya 84 evro olarak belirlenmiş durumda.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFET dondurulmuş tavuk rulosunu geri toplatıyor

Yunanistan Birleşik Gıda Denetleme Kurumu (EFET) salmonella tespit edilen beykon ve peynirle doldurulmuş dondurulmuş tavuk rulolarının toplatılması kararı verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Grigoropulos'un ölüm yıldönümünde polis yine saldırdı

Yunanistan’da 16 yaşındaki Aleksandros Gripgoropulos’un polis kurşunuyla öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçmiş olsa da eylemlerle anılmaya devam ediyor. Atina ve Selanik’te gerçekleştirilen polis şiddetine karşı protesto eylemlerde polis yine sert müdahale etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın adalardaki askeri tatbikatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...