3 bin 600 kişiye kadrolu itfaiyeci olma imkanı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

3 bin 600 kişiye kadrolu itfaiyeci olma imkanı

Yunanistan’da İtfaiye Departmanı için 3.600 kadrolu eleman alımı için bildiri yayınlanacak, resmi açıklama önümüzdeki günlerde yapılacak.

İtfaiye Müdürü Korgeneral Aleksios Rapanos’un duyurduğuna göre, Danıştay, İtfaiye’deki organik pozisyonların 3.600’e çıkarılmasını onayladı.

3.600 pozisyonun doldurulması tek bir duyuru ile değil, her biri 500 ila 700 pozisyonu içerecek şekilde daha küçük ardışık duyurularla yapılacak.

İlgili duyurular ASEP üzerinden değil, İtfaiye Karargahı üzerinden yapılacak.

Öte yandan hükümetin niyetinin, ilk işe alımların 2023 yangın sezonundan önce tamamlanması için yakın gelecekte ilk duyuruyu yapmak olduğu kaydediliyor.

İçişleri Bakanı Makis Voridis’in 2023 işe alım planlamasının sunumu sırasında ilan ettiği gibi, pozisyonların çoğunluğu ortaöğrenim mezunlarına hitap edecek.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFET dondurulmuş tavuk rulosunu geri toplatıyor

Yunanistan Birleşik Gıda Denetleme Kurumu (EFET) salmonella tespit edilen beykon ve peynirle doldurulmuş dondurulmuş tavuk rulolarının toplatılması kararı verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Grigoropulos'un ölüm yıldönümünde polis yine saldırdı

Yunanistan’da 16 yaşındaki Aleksandros Gripgoropulos’un polis kurşunuyla öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçmiş olsa da eylemlerle anılmaya devam ediyor. Atina ve Selanik’te gerçekleştirilen polis şiddetine karşı protesto eylemlerde polis yine sert müdahale etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın adalardaki askeri tatbikatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...