Yunanistan genelinde 24 saatlik grev başladı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan genelinde 24 saatlik grev başladı

Yunanistan’da İşçi Sendikaları Konfederasyonu (GSEE), Kamu Emekçileri Sendikası (ADEDY) ve İşçi Mücadele Cephesi (PAME) 9 Kasım Çarşamba günü 24 saatlik genel greve başladı.

Genel grev çağrısında pahalılığa ve enerji krizine karşı, gerçek önlemler alınması gerektiği vurgulanırken Yunanistan genelinde hayat durmuş durumda.

Emekçilerin talepleri arasında asgari ücretin ciddi oranda artırılması ve toplu sözleşme hakkının geri getirilmesi sendikaların başlıca talepleri arasında yer alıyor.

Sendikalar dışında özellikle başkent Atina’da toplu taşıtlar da greve katılırken eğitim sektöründe de greve katılım var.

Yunanistan genelinde olduğu gibi Batı Trakya’da da grev çerçevesinde protesto gösterileri yapılacak.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFET dondurulmuş tavuk rulosunu geri toplatıyor

Yunanistan Birleşik Gıda Denetleme Kurumu (EFET) salmonella tespit edilen beykon ve peynirle doldurulmuş dondurulmuş tavuk rulolarının toplatılması kararı verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Grigoropulos'un ölüm yıldönümünde polis yine saldırdı

Yunanistan’da 16 yaşındaki Aleksandros Gripgoropulos’un polis kurşunuyla öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçmiş olsa da eylemlerle anılmaya devam ediyor. Atina ve Selanik’te gerçekleştirilen polis şiddetine karşı protesto eylemlerde polis yine sert müdahale etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın adalardaki askeri tatbikatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...