Dizel için devlet desteği ne zaman başlayacak? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dizel için devlet desteği ne zaman başlayacak?

Yunanistan Maliye Bakanlığı kaynaklarına göre, finans personeli her gün yakıt fiyatlarındaki değişimi izliyor ve krizin kötüleşmesi durumunda müdahale etmeye hazır.

Aynı kaynaklara göre, fiyatlar bu arada önemli ölçüde düşmezse, dizel için devlet desteği 1 Kasım’dan itibaren başlayacak.

Tüm göstergeler, devlet desteğinin kaldırılması sonrası fiyatlardaki aşırı artışın hükümeti rota değiştirmeye ve dizele devlet desteğini geri geri getirmeye teşvik ettiği yönünde.

Pompada yine devlet desteğinin litre başına 15 cent olacağı ve yıl sonuna kadar süreceği bildiriliyor. Fiyatın seyri ve mali durum ise desteğin süresini belirleyecek.

Kalkınma Bakanlığı’ndan alınan son rakamlar, ülke genelinde ortalama seviyelerde dizelin litre fiyatının 2,121 evroya, kurşunsuz benzinin ise 2,034 evroya yükseldiğini gösteriyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Emekli Maaşları ve Yardım Ödemeleri Yarına Kadar Tamamlanıyor

Yunanistan’da Paskalya öncesi emekli vatandaşların ve yardım hak sahiplerinin gözü kulağı, 26 Nisan Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek emekli maaşları ve yardım ödemelerinde.
Devamını oku...