Dizel için devlet desteği ne zaman başlayacak? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dizel için devlet desteği ne zaman başlayacak?

Yunanistan Maliye Bakanlığı kaynaklarına göre, finans personeli her gün yakıt fiyatlarındaki değişimi izliyor ve krizin kötüleşmesi durumunda müdahale etmeye hazır.

Aynı kaynaklara göre, fiyatlar bu arada önemli ölçüde düşmezse, dizel için devlet desteği 1 Kasım’dan itibaren başlayacak.

Tüm göstergeler, devlet desteğinin kaldırılması sonrası fiyatlardaki aşırı artışın hükümeti rota değiştirmeye ve dizele devlet desteğini geri geri getirmeye teşvik ettiği yönünde.

Pompada yine devlet desteğinin litre başına 15 cent olacağı ve yıl sonuna kadar süreceği bildiriliyor. Fiyatın seyri ve mali durum ise desteğin süresini belirleyecek.

Kalkınma Bakanlığı’ndan alınan son rakamlar, ülke genelinde ortalama seviyelerde dizelin litre fiyatının 2,121 evroya, kurşunsuz benzinin ise 2,034 evroya yükseldiğini gösteriyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Frangoyannis: Kipi-İpsala sınırında yeni köprü inşaatı 2024’te başlıyor - Bakan neler söyledi?

Yunanistan Ekonomi Diplomasisinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Frangoyannis, Kipi-İpsala sınırında geçişleri kolaylaştıracak yeni bir köprünün inşaatına 2024’te başlanacağını açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Odun talebi başladı -Fiyatlar bu yıl hangi seviyelerde?

Yunanistan’da yakıt fiyatları alım gücünü aşan boyutlara ulaştıkça, vatandaşlar ısınmak için alternatifler arıyor ve yakacak odun çok ekonomik bir seçenek haline geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

5 Büyük Anket Sonucu Ne Gösteriyor? Yunanistan Siyaset Sahnesinde Son Gelişmeler

Stefanos Kasselakis’in SYRIZA başkanlığını devralmasından sonra yapılan beş anketin sonuçları açıklandı. Son gelişmeler oldukça düşündürücü.
Devamını oku...