Ormanı yanan Dadia’ya ziyaretler yüzde 80 azaldı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ormanı yanan Dadia’ya ziyaretler yüzde 80 azaldı

Batı Trakya’nın Evros ilinin Dadia köyü, geçtiğimiz aylarda trajik bir olay yaşamış, köyün önemli turizm alanı olan Dadia Ormanı’nın bir kısmı yanmıştı.

Köy muhtarı İlias Vincis, olay sonrasında Başbakan’a, parti liderlerine ve sorumlu herkese bir mektup göndererek, geliri Dadia ormanına dayandığından bir süre daha sınanacak olan hemşehrileri için tedbirler alınmasını istemişti.

Bugün ise, durumun vahim olduğunu söyleyen Vincis, Dadia ormanına ziyaretlerin geçen yıla kıyasla yüzde 50, pandemi öncesine kıyasla ise yüzde 80 azaldığını belirtiyor.

Muhtar, köydeki kafe-restoranların ormana ziyarete gelen turistler sayesinde ayakta kaldıklarını belirtti.

Orman içerisindeki kafenin de kapandığını belirten Vincis, eskiden işletmeyi günde yüzlerce kişinin ziyaret ettiğini, son zamanlarda ise zarar etmeye başladığını ve sahibinin kapatmak zorunda kaldığını ekledi.

Muhtar, tek iyimser oldukları şeyin ise Kasım ayının ilk haftasonu gerçeklecek olan Mantar Bayramı olduğunu, bu etkinliğe epey turist gelmesini beklediklerini kaydetti.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Muhalefet Partileri Erdoğan'ın ziyaretini nasıl gördü?

Yunanistan’da muhalefet partileri, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirdiği Atina ziyareti hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'da Hava Durumu: Sağanak Yağış ve Sıcaklık Düşüşü Bekleniyor

Batı Trakya’da 8 Aralık Cuma günü sağanak yağışların etkili olması beklenirken, bölge genelinde hava sıcaklıklarında düşüş yaşanacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Erdoğan: 'Türk Azınlığı...' - Miçotakis: 'Müslüman Azınlığı...'

Atina’da Düzenlenen Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 5. Toplantısında Erdoğan ve Miçotakis’ten Önemli Açıklamalar
Devamını oku...