İkonomu: Atina, Mitsotakis ile Erdoğan arasında görüşmeye açık - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İkonomu: Atina, Mitsotakis ile Erdoğan arasında görüşmeye açık

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Yannis İkonomu, Türk Cumhurbaşkanı Yunan Başbakanı ile görüşmek isterse, Yunan tarafı olumlu yanıt verecektir” dedi.

Yunan hükümet temsilcisi, “Türk Cumhurbaşkanı Yunanistan Başbakanı ile görüşmek isterse, Yunan tarafı olumlu yanıt verecektir” ifadelerini kullandı.

Yannis İkonomu 3 Ekim Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, ND hükümetinin zamanını vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak için kullandığını, muhalefetin ise gereksiz yere harcadığını öne sürdü.

İkonomu, Avrupa’nın geri kalanından farklı olarak Yunanistan’da Eylül ayında Ağustos ayına kıyasla ekonominin daha iyi olduğunu söyledi.

Erdoğan ile Miçotakis arasında Prag’da olası bir görüşme hakkında sorulan bir soru üzerine Yunan Hükümet Sözcüsü, “Türk Cumhurbaşkanı Yunanistan Başbakanıyla görüşmek isterse, Yunan tarafı olumlu yanıt verecektir. Yunan Başbakanı her zaman sorumlu bir şekilde ortakları ve müttefikleri Türk provokasyonları hakkında bilgilendirmektedir. Bu tahrikler Doğu Akdeniz’de güvenlik riskleri oluşturmaktadır” ifadelerini kullandı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...