Yunanistan'da ATM’lerden banka hesap bilgilerini çalan iki Bulgar vatandaşı tutuklandı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da ATM’lerden banka hesap bilgilerini çalan iki Bulgar vatandaşı tutuklandı

Yunanistan’ın Selanik şehrinde, banka kartı bilgilerini çalmak için ‘Skimming’ yöntemini kullanan bir çetenin iki Bulgar üyesi polis ekiplerince tutukladı.

51 ve 36 yaşlarındaki iki Bulgar, Cumartesi sabahı Evosmos bölgesinde tutuklanırken, haklarında suç örgütü, dolandırıcılık, bilgisayar dolandırıcılığı, bilgi sistemlerinin çalışmasını engelleme ve Kişisel Veriler Yasası’nı ihlal etmekle suçlandan iddianame oluşturuldu.

Yunan Polisi’nin belirttiğine göre, banka hesabı verilerini ele geçirmeyi ve kart kopyaları – klonlar üretmeyi amaçlayan iki fail, ATM kart alıcısına bir yakalama mekanizmasının yanı sıra bir mikro devre ve kameranın uygun şekilde uyarlandığı plastik bir kapak yerleştirdi, ATM’nin üst plastik kasasına yapıştırılarak kart sahibi tarafından ATM’yi kullanırken girdiği PIN kodunun kaydedilmesi (Skimming) yöntemini kullandı.

16-18 Eylül tarihlerinde Neapoli, Evosmos ve Harilaou bölgelerindeki banka şubelerinin ATM’lerine üç yakalama mekanizması yerleştirdilen zanlılar, böylece banka tarafından zamanında iptal edilen en az 665 banka kartının verilerini ele geçirdiler.

Banka kartlarının iptal edilmesiyle 665 bin evrodan fazla paranın çalınmasının önlendiği ekleniyor.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dinleme ve takip skandalına yeni isimler eklendi

Yunanistan’da Predator adlı casus program üzerinden telefonları dinlenen isimlerin yer aldığı ve kamuoyuna sızan listeye yeni isimler eklendi. Documento gazetesi yeni isimleri yazdı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Sevgilisinin canını aldı, silahı derin dondurucuya sakladı

Yunanistan’ın Pire bölgesinde 24 yaşındaki bir erkek, 19 yaşındaki sevgilisini kafasından vurarak öldürdü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sisam’dan Yassıköy’e şimdilik ‘ret’

Batı Trakya siyasetinde agresif ve kavgacı tavırlarıyla tanınan Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı Önder Mümin, Doğu Samos (Sisam) Belediyesi’ni ziyaret etti.
Devamını oku...