Ekim ayı elektrik fiyatları Eylül’e kıyasla daha ucuz olacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ekim ayı elektrik fiyatları Eylül’e kıyasla daha ucuz olacak

Yunanistan’da elektrik sağlayıcı şirketler, bilindiği üzere, her ayın 20’sinde bir sonraki ayın elektrik fiyatlarını açıklıyorlar.

Yarın açıklanması beklenen Ekim ayı elektrik fiyatlarının, Eylül ayına kıyasla daha ucuz olması bekleniyor.

Piyasa uzmanları, aylık özel faturalandırmanın hesaplamaları, TTF fiyatlarının sürekli değiştiği, oldukça akışkan bir ortamda yapıldığından, bir sonraki aya ait faturalandırmayı doğru bir şekilde belirlemenin kolay olmadığını kaydediyorlar.

Buna rağmen zamanlanmış gaz fiyatlandırması ile Yunan pazarının özelliği nedeniyle, tüketiciler için perakende fiyatlarının mevcut fiyatla karşılaştırıldığında daha düşük olduğu tahmin edilmekte.

Resmi olmayan hesaplamalar, şirketlerin kilovat/saat başına 0,599 ila 0,680 evro arasında bir fiyat aralığı belirleyeceği yönünde.

Öte yandan şirketlerin fiyatları açıklamalarından bir gün sonra, hükümetin yeni fatura desteği modelini kamuoyuna açıklaması planlanıyor.

Edinilen bilgiye göre, artan desteklerle birlikte üç tüketim kategorisi oluşturulacak. Düşük tüketim kategorisinde, destek miktarı daha yüksek, orta tüketim kategorisinde biraz daha düşük ve en yüksek tüketim kategorisinde en düşük olacak.

Bu da tüketicilerin daha az elektrik tüketmesi gerekeceğinin göstergesi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’a aşırı soğuklar ne zaman gelecek?

Yunanistan’da ‘merominia’ adı verilen takvim tarihleri, tüm yıl boyunca havanın değişimini tahmin etmek için kullandıkları ampirik yoldur.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da bankalar ATM’leri azaltıyor: Nasıl para çekilecek?

Yunanistan’da bankalar, işletme maliyetlerini azaltmak amacıyla en azından bakım maliyetlerinin yüksek olduğu yerlerde ATM makinelerini azaltmayı düşünüyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da ATM’lerden banka hesap bilgilerini çalan iki Bulgar vatandaşı tutuklandı

Yunanistan’ın Selanik şehrinde, banka kartı bilgilerini çalmak için ‘Skimming’ yöntemini kullanan bir çetenin iki Bulgar üyesi polis ekiplerince tutukladı.
Devamını oku...