Katrungalos: Hüseyin Zeybek’i uyardık - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Katrungalos: Hüseyin Zeybek’i uyardık

SYRIZA Partisi Genel Başkanı Aleksis Çipras ve SYRIZA İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek

Yunanistan’da anamuhalefetteki SYRIZA partisi Dışişleri Komisyonu lideri Yorgos Katrungalos, İskeçe (Xanthi) milletvekili Hüseyin Zeybek hakkında konuştu.

SYRIZA Dışişleri Komisyonu lideri, ‘Lozan Antlaşması net, Yunanistan’da sadece tek ve Müslüman azınlık var. Elbette bunun içinde Türk, Pomak, Roman kökenli insanlar da yer alıyor ki Yunan ve Avrupa yasalarınca kendilerini tanımlama hakları var’ dedi.

İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek’in canlı yayında tehdit edilmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Katrungalos, gazetecinin ise o anda buna tepkisiz kalmasını da eleştirdi.

Azınlık konusunda Zeybek’e net ve ciddi bir uyarıda bulunulduğunu belirten Katrungalos, özellikle Türk televizyonlarına çıkıp ‘Türk azınlığın haklarını savunmaya devam edeceğiz’ gibi cümleler kullanmasının doğru olmadığını, Türkiye’nin azınlığın iç işlerine karışması konusunda tavırlarının net olduğunu ekledi.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ultrAslan Yunanistan grubundan Çalabı köyü camisine ezanmatik

Batı Trakya’da Galatasaray taraftarlarının kurduğu ultrAslan Yunanistan grubu üyeleri Kozlukebir Belediyesi’nde bulunan ve müezzin veya imamı bulunmayan Çalabı köyüne ezanmatik monte etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dinleme ve takip skandalına yeni isimler eklendi

Yunanistan’da Predator adlı casus program üzerinden telefonları dinlenen isimlerin yer aldığı ve kamuoyuna sızan listeye yeni isimler eklendi. Documento gazetesi yeni isimleri yazdı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da bebeğinin doğumundan 2,5 ay sonra ölen eşi için kocasından hukuk mücadelesi

Batı Trakya’da doğum yaptıktan sadece iki buçuk ay sonra sepsisten ölen Dedeağaçlı bir anne Elpida’nın hikayesi kamuoyunu şok etti.
Devamını oku...