Katrungalos: Hüseyin Zeybek’i uyardık - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Katrungalos: Hüseyin Zeybek’i uyardık

SYRIZA Partisi Genel Başkanı Aleksis Çipras ve SYRIZA İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek

Yunanistan’da anamuhalefetteki SYRIZA partisi Dışişleri Komisyonu lideri Yorgos Katrungalos, İskeçe (Xanthi) milletvekili Hüseyin Zeybek hakkında konuştu.

SYRIZA Dışişleri Komisyonu lideri, ‘Lozan Antlaşması net, Yunanistan’da sadece tek ve Müslüman azınlık var. Elbette bunun içinde Türk, Pomak, Roman kökenli insanlar da yer alıyor ki Yunan ve Avrupa yasalarınca kendilerini tanımlama hakları var’ dedi.

İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek’in canlı yayında tehdit edilmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Katrungalos, gazetecinin ise o anda buna tepkisiz kalmasını da eleştirdi.

Azınlık konusunda Zeybek’e net ve ciddi bir uyarıda bulunulduğunu belirten Katrungalos, özellikle Türk televizyonlarına çıkıp ‘Türk azınlığın haklarını savunmaya devam edeceğiz’ gibi cümleler kullanmasının doğru olmadığını, Türkiye’nin azınlığın iç işlerine karışması konusunda tavırlarının net olduğunu ekledi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Muhalefet Partileri Erdoğan'ın ziyaretini nasıl gördü?

Yunanistan’da muhalefet partileri, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirdiği Atina ziyareti hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Parlamentosu'nda Yeni Vergi Kanunu Yasası Kabul Edildi

Yunanistan Parlamentosu, ülkenin vergi sistemini kökten değiştirecek yeni bir yasa tasarısını 158 “evet” oyuna karşılık 140 “hayır” oyu ile prensipte kabul etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Isınma Yardımı Başvuruları Bugün Sona Eriyor: Ödeme Takvimi Açıklandı

Yunanistan’da kış aylarında vatandaşlara sunulan ısınma yardımı için başvuru süreci bugün, 8 Aralık Cuma günü sona eriyor.
Devamını oku...